Video Pro për Instalimin e Pajisjes Mac Pro SSD

ssd kit Mac Pro

Mac Pro modular është thjesht ajo që na duhej në një kompjuter që ka një çmim kaq të lartë dhe që kërkon azhurnime të vazhdueshme për të përmirësuar performancën e tij me kalimin e viteve. Në këtë kuptim Mac Pro i mëparshëm nga 2013 ishte shumë më i kufizuar në këtë drejtim, megjithëse është e vërtetë që madhësia ishte më e vogël dhe modeli i jashtëm ishte mbi opsionet e konfigurimit të pajisjeve.

Kjo tashmë është jashtë diskutimit dhe Mac Pro i ri ofron atë që kemi kërkuar të gjithë në opsionet e konfigurimit të personalizuar dhe kjo demonstrohet në një video në të cilën shohim sa e thjeshtë është të montoni një komplet Apple SSD. Videoja është nga Kolegët e AppleInsider.

Kjo është video e instalimit të kompletit SSD që ata kanë bërë në AppleInsider:

Paketa SSD prej 1 për Mac Pro na ofron disa mundësi për madhësinë e brendshme të ruajtjes së SSD-së së pajisjes. Në këtë kuptim, siç mund ta shohim në video, kompleti përmban dy module SSD prej 512 GB secili që zëvendësojnë ato të instaluara në sistem. Importantshtë e rëndësishme të theksohet se për riinstaloni programin, kërkohet Mac i dytë me Apple Configurator 2 dhe kabllo USB-C i pajtueshëm me Mac Pro.

Në këtë video, përveç shfaqjes së hapave të instalimit të këtij kompleti, mësohet se si funksionon instalimi i softverit që duhet të bëhet nga një Mac tjetër, siç këshillohet nga Apple. E vërteta është se thjeshtësia e procesit është vërtet ajo që kërkojnë përdoruesit profesionistë të këtij lloji të makinës, pa dyshim gjëja më e keqe mund të jetë çmimi i këtyre kompleteve që Ato variojnë nga 750 euro për 1 TB depozitë në 3.500 euro për 8 TB.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Dani dijo

    Mac Pro i ri është shtytja më e madhe që Apple ka qenë në gjendje të na japë për profesionistët e pavarur dhe studiot e vogla, të cilët kanë punuar me gamën Pro që nga fillimi i tij. Një strategji që i ka bërë ata të humbin përdorues të panumërt profesionistë, që nga Pro i vitit 2013 dhe, mbi të gjitha dhe mbase me këtë ata nuk kishin prestigj.

bool (e vërtetë)