Suita IWork fluturon në re

PUNA N IN ILLOUD

Pasi kaloi një sulm në zemër dje pasdite, Apple vendos në tryezë një sistem operativ me shumë karakteristika të reja siç kemi komentuar në shënimet e këtij blogu. Tani është koha për të komentuar se çfarë ka ndodhur në komplet Apple iWork.

Ne të gjithë jemi dakord që Apple tashmë po merr kohë për të rinovuar paketën e saj të zyrave. Ka disa vjet që ka nevojë për një ndërrim të fytyrës, por deri më tani Apple është përqendruar vetëm në “bashkimin” e tij me botën e iCloud.

Deri më tani, të dyja Faqet, numrat si kryesor Ata kanë pasur një evolucion që kalon në lansimin e versioneve të tyre për pajisjet mobile dhe më vonë për të bërë një hap të madh për ruajtjen e skedarëve të krijuar me to në renë iCloud. Apple dje nuk jep ngritjen e fytyrës që kemi pritur, por mbyll rrethin duke migruar ato aplikacione në iCloud, në mënyrë që tani të mund të krijojmë dokumente Keynote, Pages ose Numbers direkt nga shfletuesi.

Ky version i iWork do të jetë i disponueshëm në fund të vitit dhe ne mund ta përdorim atë thjesht duke hapur icloud.com nga çdo shfletues që është i pajtueshëm, domethënë Safari, Chrome dhe Internet Explorer në Mac dhe PC Windows. Padyshim nëse duam të editojmë një të krijuar tashmë duhet të jetë në iCloud. Kjo suitë do të jetë gjithashtu në përputhje me dokumentet e Microsoft Office.

Ky shërbim tashmë po funksionon që nga dje në Faza BETA për zhvilluesit. Lidhur me karakteristikat nëse është falas apo jo, nëse mund të punoni në bashkëpunim ose opsione të tjera, asgjë nuk është raportuar.

Më shumë informacion - Përdorni Remote kryesore në MacBook tuaj pa Wi-Fi në dorë

Burimi - iWork për iCloud


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.