"Komplikime" të reja do të ishin afër Apple Watch

ora-mollë-seri-4

Apple ka në mendje të shtojë "komplikime" të reja për watchOS 5.1.2 Ekskluzive për Apple Watch Series 4 në sferën e Infogramit dhe Infogramit Modular. Ky është një lajm që arrin në rrjet pasi versioni i fundit i lëshuar dje pasdite zbuloi informacion në lidhje me këto "komplikime" të reja për orët e Apple.

Na pëlqen ideja për të qenë në gjendje të shtojmë aplikacione vendase në faqet e orës si p.sh. Mesazhet, aplikacioni Home për të përdorur HomeKit, Remote ose, për shembull, vetë "ndërlikimet" e telefonit për të thirrur dikë, dhe kjo është pikërisht ajo që do të vijë në versionin tjetër të watchOS nëse gjithçka shkon sipas planit.

Ekskluzivisht për Apple Watch Series 4

Padyshim që Apple dëshiron që ne të shpenzojmë para në pajisjet e tyre dhe për këtë i bën këto "ndryshime" të vogla për një seri ekskluzive produktesh siç janë sfera e re Apple Watch Series 4 dhe sferat e Infogramit dhe Modular Infogramit. Me atë Apple siguron një ekskluzivitet të vogël për përdoruesit që i blejnë këto pajisje dhe pjesa tjetër i bën të mendojnë të paktën ta ndryshojnë. E vërteta është se na duket disi e padrejtë pasi që është diçka që me siguri do të funksiononte edhe në pjesën tjetër të modeleve të Apple Watch, por kjo është diçka që të gjitha kompanitë e bëjnë dhe jo vetëm ato teknologjike, kur blini ndonjë gjë më të re ose të një ndodh edhe versioni më i lartë se ai që kemi tashmë.

Tani për tani kjo do të arrijë zyrtarisht në versionin tjetër të watchOS por nëse keni Serinë 4 me watchOS 5.1.1 beta dhe iPhone me iOS 12.1 mund t'i shihni në aplikacionin iPhone Watch. Në çdo rast, është më mirë të prisni për versionin përfundimtar dhe të shmangni problemet me betat, të cilat tashmë i njihni Versionet beta në Apple Watch nuk mund të hiqen pasi të instalohen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.