Koncepti IMac me Face ID dhe një Magic Trackpad i pajtueshëm me Apple Pencil

Koncepti IMac 2020

Shumë janë thashethemet për mundësinë që Apple përfshin në të ardhmen mbështetje për Apple Pencil në MacOse përmes një trackpad të ri ose ndonjë pajisje tjetër. Një tjetër nga thashethemet që rrethojnë Mac-in e ardhshëm, lidhet me integrimin e teknologjia e njohjes së fytyrës ID e fytyrës.

Sot ne ju tregojmë një koncept se si mund të duket brezi i ardhshëm iMac, një iMac që do të integronte të dy përfitimet: mbështetje për Face ID dhe një Magic Trackpad të ri që do të ishte në përputhje me Apple Pencil dhe që gjithashtu do të lejonte që iPhone të karikohet pa tel.

Krijuesi i këtij koncepti, The Hacker 34, na tregon se si mund të jetë dizajni i gjeneratës së re të iMac, një iMac me një Ekran 23 dhe 28 inç, me rezolucion 5K, me shkëlqim deri në 600 bit, të menaxhuar nga gjenerata e 9-të Intel Core i56 dhe grafika Radeo Pro Vega 64, me deri në 4 GB RAM DDR4 dhe 1080 TB memorje NMMe SSD. Pjesa e përparme e këtij iMac do të përfshinte një sensor të njohjes së fytyrës, si dhe një kamerë të përparme me rezolucion XNUMX.

Ky stilist ka menduar edhe për aksesorët. Dorën për dore me gjeneratën e re të iMac, Apple do të lançonte gjeneratën e tretë Magic Trackpad, një Magjike Trackpad që jo vetëm që do të ishte në përputhje me Apple Pencil, e cila do të na lejonte të vizatonim rehat me aksesorin iPad Pro, por gjithashtu edhe ne mund të e përdorim atë si një karikues wireless për iPhone-in tonë.

Shanset reale që ky model të arrijë në treg ato janë mjaft të rralla, veçanërisht nëse marrim parasysh se kur Apple lansoi iMac Pro, ai praktikisht mbante të njëjtin dizajn si iMac që ka dalë në treg për disa vjet. Pas disa vitesh, ka të ngjarë që dizajni iMac të rinovohet për të treguar një ngjashmëri të ngjashme me këtë koncept.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.