Koncepti se si duhet të jetë macOS 11 Ventura

Një koncept i ri se si duhet të duket macOS tjetër

Ne kemi pasur macOS Catalina me vete për më shumë se një muaj. Një sistem i ri operativ që edhe pse ende nuk është plotësisht i lëmuar, ka prezantuar shumë lajme të mira. Prandaj, pa pasur gjithçka akoma në gjendje të përsosur, ju tashmë keni filluar të mendoni për hapin tjetër. macOS Ventura është koncepti i një YouTuber i cili nuk është aspak i ri në këto luftëra.

Hajde tani ju keni krijuar koncepte të sistemit operativ më parë, si për iPhone, iPad dhe tani e bën atë për Mac-të tanë. Ai që na propozon tani është një version që nëse është realitet, do të prezantonte mënyra të reja të organizimit dhe produktivitetit që janë me të vërtetë efikase.

macOS Ventura do të përfshinte Face ID midis shumë opsioneve të tjera të reja

Konceptet janë ende ide për diçka që mund të mos bëhet kurrë e vërtetë. Megjithatë, e idetë lindin projekte dhe këto nëse mund të bëhen realitet. Ky koncept i ri i asaj që duhet të jetë sistemi i ri operativ i Mac-ut tonë, është shumë i punuar.

Ai gjithashtu përfshin shumë karakteristika të reja që do t'i siguronin përdoruesit një plus efikasiteti, efektiviteti dhe produktiviteti. Do të përfshinte, për shembull, midis shumë veçorive të tjera të reja, Face ID, sistemin e zhbllokimit që ekziston aktualisht në iPhone dhe iPad.

Ide të tjera të reja, janë për shembull a riorganizimi i ri i Gjetësit, që në macOS Catalina, ka rifituar rëndësinë e saj, në të cilën funksionaliteti tërheqje-rënie është bërë edhe më i lehtë. Një mënyrë e re e errët që tani është shumë më e zezë, duke përfituar nga cilësia e ekraneve të reja Mac. Dhe shumë veçori të tjera të reja.

Për momentin që qëndrojmë, çfarë ky koncept është akoma një kuriozitet. Apple mund të mos e shohë as videon ose ndoshta po, sigurisht që më ka pëlqyer ta shikoj. Apple mund të jetë duke marrë ide për ato që mund të jenë disa funksione të macOS-it të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.