Konfiguroni aplikacionin për larjen e duarve Apple Watch dhe përfitoni sa më shumë prej tij

Ju ndoshta tashmë keni të instaluar sistemin e fundit operativ në AppleWatch tuaj. watchOS 7 sjell shumë veçori të reja. Sfera të reja, komplikime të ndryshme dhe veçanërisht një nga funksionet që mund të ndihmojë në parandalimin e përhapjes së sëmundjeve nga kontakti me sipërfaqet inerte. Po flasim për larjen e duarve. Duhet ta dini që të përfitoni sa më shumë nga ajo, së pari duhet të bëni disa hapa.

Në mënyrë që të përfitojmë sa më shumë nga aplikacioni për larjen e duarve që vjen me watchOS 7, duhet të kryejmë disa hapa të mëparshëm dhe gjithçka do të shkojë normalisht. Mbani në mend se nuk keni nevojë të aktivizoni asgjë që ajo të funksionojë. Si parazgjedhje, banaku do të fillojë kur të zbulojë në mënyrë autonome se po lajmë duart. Por është e vërtetë që ne mund t'i rregullojmë funksionimet e tij pak.

Nga iPhone, ne shkojmë tek aplikacioni Apple Watch dhe kërkojmë për "larjen e duarve". Nëse klikojmë mbi të, do të hapet një menu dytësore me disa mundësi për tu konfiguruar. Ne mund të krijojmë njoftimet si parazgjedhje. Nëse dëshirojmë, mund t'i çaktivizojmë ose t'i dërgojmë në Qendrën e Njoftimeve. Ju gjithashtu mund të rregulloni grupimin e njoftimeve këtu nëse dëshironi.

Apple Watch larja e duarve

Ne aktivizojmë kohëmatësin e larjes së duarve dhe në këtë mënyrë kur fillojmë të lajmë duart do të aktivizohet kohëmatësi 20 sekondësh (rekomanduar nga CDC dhe institucionet e tjera si koha minimale për të eleminuar patogjenët që mund të na bëjnë të sëmurë). Ndonjëherë duket se nuk funksionon, por me durim do të shohim se ndonjëherë aktivizohet pothuajse në fund të llogarisë. 

Kryhet larja e duarve

edhe Importantshtë e rëndësishme të aktivizoni kujtesën në mënyrë që të na paralajmërojë të lajmë duart kur kemi qenë larg shtëpisë dhe ne kthehemi tek ajo. Do të na tregojë një njoftim që do të na thotë "tani që keni qenë larg për një kohë, është koha të lani duart". Shumë e dobishme për të përfunduar internacionalizimin e një prej masave parandaluese për të shmangur ngjitjen nga Coronavirus.

Shijoni veçorinë e re. Shtë e ngjashme me atë të unazave. Ju motivon të bëni gjërat deri në fund.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.