Konfiguroni Mail.app me llogari të hotmail pa përdorur shtojcën

Cilësimet e postës.app

microsoft ka kënaqur shumë përdorues, ka mbështetur POP3 në llogaritë e Hotmail, diçka e pritur dhe që është pritur mirë.

Përdoruesit e shërbimit postar, të përdorur njëkohësisht me shërbimin e mesazheve të çastit MSN lajmëtar, pogran konfiguroni llogarinë tuaj për përdorim me Posta.app pa përdorur asnjë plugin.

Më parë, për të shkarkuar email-et tona përmes postë, ju mund të përdorni Posta HTTP, por e ndjekur updates sistemi ose problemet e disa përdoruesve e bënë atë një zgjidhje mjaft të kënaqshme.

Për ta përdorur atë, hapat që duhet të ndiqni janë:

 1. Hapni programin
 2. Shtoni Llogari
 3. Ne individualisht futim të dhënat e kërkuara: server, emër, fjalëkalim
 4. Ne japim vazhdoj,
 5. Për sigurinë e postës në hyrje, ata na kërkojnë përsëri fjalëkalimin, pastaj ne vendosim fjalëkalimin tonë.
 6. Ne vazhdojmë me të dhënat nga serveri i postës në dalje për të përfunduar me të dhënat e kërkuara nga përmbledhja e llogarisë ... dhe për disa sekonda llogaria juaj do të konfigurohet dhe ju do të jeni në gjendje të përdorni klientin e postës që dëshironi.

Përmes | Mollë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Toloksët dijo

  Përshëndetje, a dini si ta bëni postën të mbani mend të dhënat e mia dhe të mos keni nevojë të shkruani adresën dhe fjalëkalimin tim sa herë që filloj aplikacionin Mail?