Data e lëshimit zyrtar e HomePod është konfirmuar

Thashethemet e fundit rreth lansimit të mundshëm të altoparlantit inteligjent të Apple përfundojnë sot duke përmbushur datat, Apple njofton zyrtarisht nga faqja e saj në internet se HomePod do të mbërrijë këtë muaj të janarit në dyqanin online, po, në rezervë.

Në njoftim mund të shihet qartë se data e zgjedhur nga djemtë Cupertino për të Fillimi i HomePod është 26 janar. Vetëm këtë të Premte që vjen, ata që dëshironin të blinin altoparlantin do të jenë në gjendje ta bëjnë këtë nëse nuk mbarojnë në orët e para pasi t'i nxjerrin në shitje.

Rezervimet e 26 janarit janë të rëndësishme për të merrni pajisjen të njëjtën 9 Shkurt, një datë e shënuar në kalendar nga Apple për klientët e saj të parë dhe me fat që të marrin altoparlantë inteligjentë në shtëpi.

Pas kaq shumë ditësh vonesash, zërash dhe spekulimesh, më në fund kemi një datë zyrtare si për fillimin e rezervimeve ashtu edhe për mbërritjen në adresa. Tani për tani nuk duket se do të kemi stok të altoparlantëve në dyqanet e Apple, por është e mundur që disa njësi të shihen në dyqanet fizike. Padyshim lajmi konfirmohet zyrtarisht në faqe interneti Apple vetëm konfirmon të gjitha thashethemet e fundit që qarkullojnë në internet këto ditë. Tani është e nevojshme të pritet që shitjet të jenë një sukses të paktën gjatë muajve të parë, kështu që është më se e sigurt që stoku do të jetë i pakët. Dhe ti A keni ndërmend të blini altoparlantin inteligjent të Apple kur ajo arrin në Spanjë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   David hupa dijo

    Ne do të duhet të dimë çmimet, nëse më vjen erë që do të jetë shumë e shtrenjtë, hehe