Huawei fillon një konkurrent për MacBook të Apple, Huawei MateBook X Pro

Dhe është që MWC është me kapacitet të plotë gjatë këtyre orëve dhe vetëm dje disa nga firmat më të mëdha që marrin pjesë në këtë ngjarje, përparuan në prezantimet e tyre. Në rastin e Huawei, ajo që ata na kanë treguar është drejtpërdrejt një seri e MateBook i ri, Huawei MateBook X Pro.

Trueshtë e vërtetë që kemi parë për ca kohë që laptopët janë një pjesë e rëndësishme e Huawei dhe ata vazhdojnë të jenë me këto prezantime të reja. Këto skuadra kanë diçka që më pëlqente shumë, Ekran diagonal 13,9 inç me një rezolucion prej 3.000 x 2.000 pikselë. A munden kompjuterët e rinj të ndërmarrjes kineze të jenë rival për Mac?

 

Personalisht mund të them se dizajni i ekranit dhe mbi të gjitha kamera "e integruar në tastierë" Whatshtë ajo që me të vërtetë befasoi dhe më shumë foto u morën nga media që morën pjesë në prezantim. Kamera del kur shtypim tastin që ndodhet ndërmjet tastave të funksionit dhe ky vendndodhje është vërtet i çuditshëm dhe i ndryshëm. Ekrani siç themi është spektakolar dhe është i mbrojtur me prekje me Gorilla Glass. Pak kornizat e produktit e vërteta është se unë u befasova këndshëm. Ajo që më pëlqeu më pak ishte prekja e tastierës dhe kjo mund të jetë për shkak të udhëtimit më të madh të tastave.

Specifikimet dhe çmimi

Sipas Huwei, kjo pajisje mund të arrijë 12 orë me një karikim të vetëm, bateria nuk është e lëvizshme dhe ka një karikim të shpejtë që na lejon të arrijmë - gjithnjë sipas prodhuesit - një autonomi prej 6 orësh me gjysmë ore karikim. Ai gjithashtu shton një sensor të gjurmës së gishtit me një klikim për të ndezur pajisjet dhe ata komentuan se sa shpejt është të ndizet.

Si specifikimet dhe çmimet kryesore Ne gjejmë në dispozicion disa modele dhe versione, por të gjithë kanë një USB-C, një port USB-A dhe një fole kufjesh.:

 • Huawei MateBook X Pro me procesor Core i5, 256 GB SSD dhe 8 GB RAM: 1.499 euro
 • Huawei MateBook X Pro me procesor Core i7, 512 GB SSD dhe 8 GB RAM: 1.699 euro
 • Huawei MateBook X Pro me procesor Core i7, 512 GB SSD dhe 16 GB RAM: 1.899 euro

Trueshtë e vërtetë që firma e krahasoi këtë pajisje me më shumë produkte jashtë Apple, Lenovo ThinkPad X1 Carbon, Dell XPS 13, HP Specter ose Lenovo Yoga 920, por realiteti është se dizajni duket shumë si macbook mollë dhe kjo është e pashmangshme për të parë kur e keni përpara vetes. Ne do të vazhdojmë të shohim të rejat e markave në MWC, të gjitha detajet dhe produktet e paraqitura në të cilat do t'i gjeni Lajmet e veglave Çfarë mendoni për këtë Huawei MateBook X Pro të ri?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Fran Jiménez Carmona dijo

  Emri i modelit tingëllon i njohur ... Nuk e di se çfarë ...

 2.   Raul Frias Saiz dijo

  Çfarë ka veshur kjo skuadër? Keyshtë thelbësore të njohësh përvojën e përdorimit të përditshëm të pajisjeve të tilla.

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Përshëndetje Raul, ju keni Windows 10 Home Signature Home Edition

   të fala

 3.   Jose Antonio Ramirez dijo

  Nëse përdorni Windows do të jetë e tmerrshme