Kontaktoni i parë me OS X nëse jeni i ri në botën e kompjuterëve Apple

mbështetje-osx-mollë

Unë kam vendosur ta bëj këtë artikull sepse në vendin tim të punës, një shkollë e mesme, gjithnjë e më shumë mësues vendosin të arrijnë botën e Apple dhe kompjuterëve të saj. Sidoqoftë, si të gjithë ne tashmë i njohim OS X, Edhe pse është shumë më e thjeshtë se Windows, kërkon një periudhë trajnimi.

Kjo është arsyeja pse çdo ditë jam i mbingarkuar nga numri i pyetjeve që ata më bëjnë në lidhje me atë që nuk mund të bëhet, si të bëjmë kështu apo ashtu ose si të instalojmë ose çinstalojmë një aplikacion.

Epo, nëse jeni i ri në botën e kompjuterëve OS X dhe Apple, para se të çmendeni me mënyrën e re të punës që ajo ka, unë ju këshilloj të vizitoni faqen e internetit të mbështetjes së Apple. Po, faqja e internetit e Apple, e cila vizitohet vetëm kur kemi probleme të mosfunksionimit si të pajisjeve ashtu edhe të sistemit. 

Epo, në faqen e internetit për të cilën po flasim ka shumë më shumë informacion sesa imagjinoni dhe kjo është se ekziston një seksion i dedikuar për sistemin OS X kur klikoni në seksionin Mac në adresën vijuese. Sapo të hyni në faqen e internetit të Mac, do të shihni se Mac-et aktualë tregohen në krye të dritares, por më poshtë ka një Mbështetje për OS X.

Deri tani e dini, nëse jeni i ri në OS X, gjëja e parë që ju këshilloj është të hyni në faqen e internetit të vetë mbështetjes së Apple pasi ato shpjegojnë në një mënyrë shumë të thjeshtë hapat e parë në sistemin tuaj. Ndërsa kaloni nëpër secilin prej artikujve në shiritin anësor të majtë do ta kuptoni filozofinë e punës së këtij sistemi tuaj të ri, atë që do t'ju bëjë të harroni Windows-in sa hap e mbyll sytë. 

Pasi të dini se çfarë dëshiron t'ju thotë Apple në faqen e saj të internetit të mbështetjes, ju mund të ndiqni të gjithë artikujt tanë dhe të filloni të mësoni shumë për kompjuterët e atyre në Cupertino.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Merci Durango dijo

    Unë kam qenë me Pro tim për 6 vjet dhe nuk dua një tjetër, në fillim ishte e vështirë, por tani duket më e mira.