Kontrolloni një Mac nga iPhone

1904252504_9993f7e5fe.jpg

Aftësia për të kontrolluar një Mac nga iPhone o iPod Touch është një opsion që do të hapte mundësi të jashtëzakonshme. Kështu që e ardhmja e aplikacionit VNsea eshte e madhe Isshtë një version i Pule e VNC përshtatur për pajisjet e Apple të vendosura në Google Code. Për ta bërë atë të gatshëm duhet të ndiqni këto këshilla:

  1. Shkarkoni VNsea në iPhone, në pjesën e rrjetit të installer.app
  2. Konfiguroni Mac: Futni Preferencat e Sistemit dhe në Sharing duhet të aktivizoni Screen Sharing (Leopard) dhe pastaj kliko në Cilësimet e kompjuterit për të vendosur fjalëkalimin.
  3. Kthehuni te iPhone. Hapni VNsea. Shtoni një server. Konfiguroni sipas të dhënave që kemi bërë në hapin 2.
  4. Për të kontrolluar Mac-in, përdorni dy gishta për të lëvizur ekranin dhe një për të klikuar.

Funksioni kryesor që unë shoh si një telekomandë e një hipotetike Mac Mini të përdorur si Media Center. Ata imagjinojnë?

vërejtje: kini kujdes që mos t'ia kaloni këtë informacion shefave. Imagjinoni që mund të kontrolloni se çfarë bëjnë punonjësit nga telefoni juaj, që do të ishte Big Brother. 🙂


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.