Shndërroni çdo dokument në e-libër me Ebook Converter

Megjithëse disa përdorues hezitojnë të përdorin aplikacionin iBook si në Mac ashtu edhe në iPhone ose iPad, duhet të pranohet se është mënyra më e mirë për të lexuar dokumente ose libra, falë faktit që jo vetëm që na lejon të rregullojmë fontin madhësia pa patur nevojë për zmadhim të vazhdueshëm, por edhe nga rehati ne pergjithesi qe na ofron.

Në Mac App Store mund të gjejmë aplikacione të ndryshme që na lejojnë të kryejmë konvertimin lehtë. Nga të gjithë aplikacionet e disponueshme, unë kam zgjedhur The Ebook Converter, një aplikacion që na lejon të konvertojmë çdo lloj dokumenti ose imazhi në një format libri elektronik, në mënyrë që të lexojeni në iPhone, iPad, Kindle apo edhe në Mac-in tonë.

Konvertuesi i Ebook na lejon shndërroni shpejt çdo dokument, imazh ose e-libër në formatin Epub, Mobi dhe AZW (Kindle), PDF, LIT, PDB, TXT, FB2, TCR, LRF dhe shumë më tepër. Funksionimi i aplikacionit është shumë i thjeshtë, pasi që duhet të hapim vetëm dokumentin që duam të konvertojmë me aplikacionin dhe të zgjedhim formatin e daljes që duam.

Konvertuesi i Ebook mbështet formatet e mëposhtme të hyrjes: azw, azw3, chm, docx, fb2, html, lit, lrf, mobi, odt, pdf, rtf, snb, tcr dhe txt kryesisht. Të gjitha këto formate mund të eksportohen në formatet vijuese: epub, mobi, azw3, pdf, lrf, fb2, lit, pdb, tcr dhe txt.

Deri disa muaj më parë, Ebook Converter kishte një çmim fiks prej 5,49 euro në Mac App Store, por sot, kanë zgjedhur një model pajtimi, megjithëse mund ta provojmë për 7 ditë plotësisht falas. Nëse kemi nevojë specifike për të kthyer disa dokumente në format elektronik të librit, është një mundësi e shkëlqyeshme, të paktën gjatë 7 ditëve të para.

Nëse kemi nevojën e zakonshme për të konvertuar këtë lloj skedari dhe duam të shijojmë një shërbim cilësor dhe të shpejtë, do të detyrohemi të paguaj një pajtim mujor ose vjetor (kjo e fundit është gjithmonë më e lirë në planin afatgjatë) në mënyrë që të kemi gjithmonë pranë shërbimin që na ofron. Ky sistem i pajtimit ka kuptim pasi konvertimi nuk kryhet në kompjuterin tonë, por dokumenti (et) u dërgohen serverave të kompanisë për të kryer konvertimin.

Pasi të kemi shkarkuar skedarin e konvertuar, kjo është hequr plotësisht nga serverat e kompanisë. Përveç kësaj, ajo përputhet me direktivën e re Evropiane për mbrojtjen e të dhënave, kështu që në këtë kuptim, ne mund të jemi plotësisht të sigurt se libri ynë nuk do të fillojë të qarkullojë në internet pa pëlqimin tonë.

Konvertuesi i Ebook kërkon OS X 10.10 ose më i lartë për të punuar dhe është kompatibile me procesoret 64-bit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   gjykatësi i madh dijo

  Miguel, unë e kam shkarkuar atë tani dhe është me të vërtetë FALAS.

  Salu2