Konvertoni dhe ekstraktoni audio lehtësisht me Converter Audio për macOS

Sot ne paraqesim Konvertuesi i audios, një aplikacion për macOS që lejon konvertimin e audios në formate kryesore audioPor ekstraktoni edhe audion të videove. Ajo shquhet për thjeshtësinë e saj dhe hapësirë ​​e zvogëluar, që është, nuk ka imazhe ose veprime të shkëlqyera, ne zgjedhim skedarin që duam të konvertojmë, formatin e daljes dhe klikojmë për ta kthyer.

Është një kërkesë që zë vetëm 5.7 Mb dhe është në versionin 10.0, prandaj, zhvilluesit punojnë në të për ta optimizuar sa më shumë që të jetë e mundur. Gjithashtu, në kohën e shkrimit të artikullit, aplikacioni është falas në Apple Store.

Një tjetër ndryshim i madh që gjejmë në këtë aplikacion krahasuar me të tjerët rezultati i të cilave është i njëjtë është lloji i konvertimit. Shndërrimi i skedarit bëhet në cloud, në serverat e zhvilluesit. Kjo nënkupton që është më e rëndësishme të kesh një lidhje të mirë interneti sesa një Mac i fuqishëm. Perfectshtë e përsosur kur duhet të konvertoni ose të nxjerrni audio nga skedarë shumë të mëdhenj, pasi përpjekja që Mac juaj do të bëjë do të jetë vetëm ngarkimi dhe shkarkimi i një skedari.

Zhvilluesit sigurojnë që informacioni të hiqet pas enkriptimit. Tai Audio Converter mbështet formatet e mëposhtme: mp4, mov, mp3, m4v, avi, flac, flv, aac, ac3, amr, au, caf, m4b, oga, voc, wma, weba, 3g2, 3gp, dvr, m4v, mkv, mpg, mpeg, rm , rmvb, ts, vob, webm, wmv. Ne anen tjeter, eksporti mund të bëhet në formatin vijuess: mp3, m4a, aac, flac, oga, ogg, wav, wma, ac3, aiff.

Operacioni është shumë i thjeshtë:

  1. Ju duhet të zgjidhni skedari për tu kthyer. Mund ta ndani gjithashtu nga një aplikacion tjetër.
  2. tani zgjidhni formatin e daljes të zgjedhura.
  3. Klikoni në të kthyer
  4. Tani mundeni ndani atë ose dëgjoni atë në pajisjen tuaj.

Nga ana tjetër, aplikimi është në më shumë se 10 gjuhë, gjë që tregon se është kujdesur. Ky version i fundit 10.0 do të dalë në treg këtë shtator. Prandaj, zhvilluesi dëshiron të vazhdojë me evolucionin e tij, pavarësisht se e bën atë falas këto ditë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.