Konverteri i audios XLD është azhurnuar për macOS Mojave

Konverteri i njohur audio XLD u azhurnua në orët e fundit për të mbështetur macOS Mojave. Surprisingshtë për t'u habitur që pavarësisht se ishte njoftuar nga Apple për gati një vit, që aplikacionet 32-bit nuk do të funksiononin në Mojave, zhvilluesi ka pritur të shohë një version të qëndrueshëm të Mojave, për të nisur versionin për Mojave

Pavarësisht kësaj, zhvilluesit kanë prezantuar një version të bukur dhe përshtatur në mënyrë të përkryer në mënyrën e errët të Mojave dhe natyrisht, me veçoritë e reja të nevojshme për tu ekzekutuar në një mjedis 64-bitësh. 

Për ata prej jush që nuk e njohin XLD, është një konvertues i fuqishëm audio që ju lejon të konvertoni audio nga CD muzikore dhe çdo skedar audio. Shtë i aftë të shndërrojë praktikisht çdo format audio, pa marrë parasysh sa pak të njohur mund të jenë, përfshirë:

 • (Ogg) FLAC (.flac / .oga)
 • Audio e majmunit (.ape)
 • Wavpack (.wv)
 • TTA (.tta)
 • Mollë pa humbje (.m4a)
 • TAK (.tak) [Kërkon Verë, CrossOver Mac ose WineBottler]
 • Shkurto (.shn) [vetëm SHN v3]
 • AIFF, WAV

Shtë e rëndësishme të merret parasysh se çfarë, ne mund t'i përdorim këto lajme nga aplikacioni kryesor, por edhe në shtesat shtesë.

Sfondi MacOS MojaveE keqja është zbatimi i modalitetit të errët në XLD. Vetë zhvilluesi paralajmëron se është në fazën eksperimentale dhe se përmban gabime që do të zgjidhen në versionet e ardhshme. Nëse është veçanërisht i bezdisshëm, rekomandohet të çaktivizoni modalitetin e errët në preferencat e aplikacionit.

Por XLD sjell edhe rregullime të tjera të defekteve, të cilat e bëjnë aplikacionin më të qëndrueshëm. Puna me XLD sjell veçori të tjera. Midis tyre, kur importojmë përmbajtjen e një CD, aplikacioni lidhet me rrjetin për të gjetur informacionin e këngëve që po importojmë.

Popullariteti i XLD është pjesërisht për shkak të të qenit një aplikacion falas dhe me burim të hapur, që do të zbatohet në aplikacione të tjera. Plus, mund të ekzekutohet praktikisht në çdo Mac, pa marrë parasysh sa është i vjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.