Gardens Between, është loja e re e së Premtes Mac

Lojërat e reja zakonisht shfaqen në Mac App Store dhe të Premten janë zakonisht ditë të prirura për këtë. Në këtë rast ne kemi një titull të ri në dispozicion të quajtur Xhennete mes, gjë që padyshim mund të jetë një kënaqësi për sytë dhe veshët tanë falë cilësisë që nxjerr ky titull në këtë drejtim.

Isshtë një lojë e frymëzuar nga dy miq, Arina dhe Frendt, që të dy bien në një seri kopshtesh të gjalla dhe të gjalla në një ishull të ëndërruar, të mbushura me objekte të përditshme nga fëmijëria e tyre. Së bashku ata fillojnë një udhëtim plot emocione në të cilin analizohet rëndësia e miqësisë së tyre: Kujtimet që ata kanë ndërtuar, ato që duhet të lënë të shkojnë dhe ato që nuk duhen harruar kurrë.

Të humbur në një fushë misterioze ku shkaku dhe pasoja janë të manipulueshme, dy miqtë zbulojnë se koha rrjedh në të gjitha drejtimet. VNe do të duhet të manipulojmë kohën për të zgjidhur enigma dhe për të arritur majat e secilit ishull. Ndiqni këtë çift ndërsa zbulojnë dhe eksplorojnë ato momente domethënëse që kaluan së bashku, duke ndezur yjësitë dhe duke ndriçuar fijet e një rrëfimi të hidhur.

Për të marrë një ide, është më mirë të shikoni videot e prezantimit të lojës, janë tre dhe kjo që lëmë më poshtë është e para nga të gjitha. DHEKëto video tregojnë lojën e re të lëshuar për Mac dhe platforma të tjera, relaksohuni dhe shijoni:

Në këtë rast, loja The Gardens Between ka një çmim të lartë dhe madje mund të duket e tepruar katër orë lojë që na ofron (sipas analistëve ekspertë në lojëra) por në çdo rast për adhuruesit e kësaj zhanri nuk mund të mungojë në bibliotekën tuaj.

Kopshtet midis (Lidhja e AppStore)
Xhennete ndermjet19,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.