Corel Corporation Zyrtarisht Konfirmon Blerjen e Paraleleve

I njohur softuer për të virtualizuar Windows në Ma tonëc nuk po kalon momentin e tij më të mirë dhe kjo është se gjithnjë e më pak përdorues po e përdorin atë, por edhe me këtë ata kanë arritur të mbyllin shitjen me Corel Corporation. Në parim, ky ndryshim nuk prek aspak punonjësit dhe as vetë softueri.

Detajet e mbylljes së kësaj blerje nuk dihen Ashtu si çmimi ose marrëveshjet që ata kanë arritur, ajo që dihej për disa ditë ishte se blerja ishte afër që kur një rrjedhje e njoftoi atë. Në fund të fundit një ndryshim i pronarëve që nuk ka pse të ndikojë te përdoruesi ose në rast të ndryshimeve do të ishte për të mirë, ne do ta shohim me kalimin e kohës.

Versioni aktual u rinovua në në fund të verës së kaluar me ardhjen e macOS Mojave dhe tani për tani nuk ka shumë ankesa në lidhje me funksionimin e përgjithshëm të këtij programi veteran, kështu që kjo blerje nuk duhet të jetë diçka që ndikon në performancën ose çmimin e Parallels. Ky çmim është diçka që do ta shohim me kalimin e kohës por asnjë të dhënë të çfarëdo lloji për planet e ardhshme për Paralelet.

Presidenti Corel Patrick Nichols njoftoi se ardhja e këtij programi shton shumë në CorelDRAW, WordPerfect dhe Corel Painter, kështu që ata shpresojnë të përfitojnë sa më shumë nga mjeti. Për momentin lajmet janë zyrtare dhe ky është hapi i parë për të filluar investimin e burimeve në Paralele.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.