Surface Pro 4 krahasuar me MacBook Air në reklamë

sipërfaqe-macbook-ad

Jemi mësuar të shohim reklama që krahasojnë produktet e Apple si Mac, iPhone ose iPad me produkte të tjera të ngjashme. Por në këtë rast ne po përballemi me një nga ato reklama që me të vërtetë nuk duket si një krahasim i drejtë apo i drejtë për produktet që po shihen, por në të vërtetë gjëja e rëndësishme për këto reklama është të nxisni një trazim në mënyrë që media e specializuar jepni një ndikim në reklamë dhe kjo është pikërisht ajo që po ndodh me këtë njoftim Surface Pro 4 me MacBook Air.Microsoft hedh shigjetën e tij helmuese ndaj Apple në këtë reklamë të titulluar: “Surface Pro 4 është e vetmja për mua”Dhe ku përfundon me një:  “Sipërfaqja bën më shumë. Njëlloj si ti" duke kaluar fraza si: "MacBook Air është po aq i dobishëm sa një kapelë për macen tuaj." Reklama tregon një seri funksionesh që mund të kryhen me Surface dhe që përpjekja për t'i bërë ato me MacBook nuk ka sukses. Në të vërtetë kjo tregon se janë risitë që ka ky konvertues i Microsoft dhe rastësisht lënë laptopin Apple keq.

Kjo është Video e njoftimit të Microsoft ku krahasohen këto pajisje:

Tani të gjithë janë të lirë të nxjerrin konkluzionet e tyre rreth asaj që është parë, por në rastin tim unë mund t'ju them këtë e vetmja gjë që kërkohet është të krijohet "që prekja ime është më e mirë se e jotja" që nuk është e nevojshme midis kompanive dhe aq më pak përdoruesve. Të dy pajisjet janë të përshtatshme për përdoruesit dhe me siguri disa preferojnë Surface dhe të tjerët MacBook Air, por nevoja për t'i krahasuar ato është thjesht për të ngritur polemika pasi ato nuk janë aspak të krahasueshme për sa i përket formatit, dizajnit dhe përdorimit, Microsoft do ta dijë .. .


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.