Krijoni dhe ndani shfaqjet tuaja prezantuese me Fotomagico 4

Fotomagic-4-0

A ju pëlqen të krijoni prezantimet tuaja personale me muzikë në sfond dhe qindra tranzicione të ndryshme? Pastaj FotoMagico 4 është zbatimi përfundimtar atë që po kërkonit. Me këtë program mund të krijoni tranzicione profesionale ndërsa sinkronizoni muzikën me to, gjithashtu ju ofron mundësinë që ta tregoni sapo të përfundojë përmes një projektori, Apple TV, YouTube, apo edhe në një DVD.

Edhe pse tingëllon disi e komplikuar, është me të vërtetë e lehtë të përfitosh sa më shumë nga ky aplikacion.Kur hapni një projekt të ri në FotoMagico 4 do të gjejmë në dispozicion biblioteka multimediale në anën e djathtë të ekranit. Mjafton të tërheqim fotot ose videot që duam në tabelën e historive në rendin që dëshirojmë edhe ne dhe të vendosim kohën që secili të mbetet në ekran derisa të hyjë tranzicioni për imazhin tjetër.

Fotomagic-4-2

Në këtë mënyrë, do të duhet të zgjedhim vetëm diapozitivat me një sfond të paracaktuar shtoni hapjen dhe mbylljen me titujt përkatës, aq lehtë. Vërtetë e thjeshtë, por me rezultate në nivelin e redaktimeve më të mira në këto zona.

E re në versionin 4 është opsioni për të shtuar shtresa në mënyrë që efektet imazh në imazh të mund të përfshihen për momentin. Përveç kësaj, versioni i ri gjithashtu përfshin aftësinë për të punuar me një kronologji vizuale në të njëjtën kohë me muzikën në mënyrë që sinkronizimi me muzikën në fjalë të jetë sa më i përsosur, edhe nëse prezantimi kërkon që të shtoni një narracion në histori që treguar, mund të bëhet. Një pikë tjetër pozitive është kur bëhet fjalë eksportoni skedarin që rezulton, me mundësinë për ta bërë atë në një pajisje iOS, Apple TV, YouTube ose thjesht ta ruani në formatin QuickTime për ta çuar kudo dhe për të qenë në gjendje të shikoni prezantimin pa pasur nevojë për asgjë më shumë sesa një lojtar që e mbështet atë.

FotoMagico 4 është në dispozicion në Dyqani Mac App me një çmim prej 89,99 EuroDiçka me të vërtetë e shtrenjtë, por për shkak të rezultateve të marra nëse do ta përdorni rregullisht në një mënyrë profesionale, mund të jetë me vlerë të investoni në të.

Më shumë informacion - Redaktuesi Adobe Photoshop Elements 11 tani i disponueshëm

Lidhja - Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.