Krijoni dokumente spektakolare me Infographics Maker

Nëse zakonisht jemi të detyruar të krijojmë dokumente nga e para, qofshin ato prezantime, shkrime për t'i ndarë me njerëzit e tjerë, punë universitare apo shkollore, në Mac App Store mund të gjejmë një numër të madh të aplikacioneve që na ofrojnë një numër pothuajse i pakufizuar i shablloneve që mund të plotësojnë nevojat tona.

Sidoqoftë, këto modele na lejojnë të redaktojmë tekstin e tij, por kur shtojmë ose heqim elemente që personalizojnë dhe i japin një prekje personale dokumentit, zbulojmë se nuk është e mundur. Nëse duam të kemi në dispozicion një numër i madh imazhesh i personalizueshëm, Krijuesi i Infographics është aplikacioni që ne po kërkojmë.

Krijuesi i Infographics na ofron një numër të madh të elementeve për të personalizuar dhe ilustruar dokumentet tona të krijuara në Pages, kështu që ne mundemiNe mund të krijojmë dokumente unike dhe joshëse në një shikim në vetëm disa hapa. Ky aplikacion na ofron nga grafikë të personalizueshëm, në harta ku mund të modifikojmë emrat e vendeve ose rajoneve për ta përshtatur me nevojat tona dhe pa pasur nevojë të drejtohemi në Photoshop ose Pixelmator në çdo kohë.

Të gjitha imazhet e përfshira në Infographics Maker janë në formatin PNG, kështu që sfondi i imazhit është transparent, e cila na lejon t'i shtojmë ato në çdo dokument ose prezantim, ngjyra e sfondit të së cilës nuk është e bardhë. Aplikacioni na lejon të modifikojmë si madhësinë, ashtu edhe orientimin e të gjitha imazheve, kështu që nuk do të gjejmë ndonjë problem kur krijojmë dokumente në sekonda nga e para dhe sipas dëshirës sonë.

Krijuesi i Infographics ndryshe nga aplikacionet e tjera të ngjashme që janë krijuar për Adobe Illustrator, është krijuar për tu përdorur direkt me Pages nga Apple, megjithëse mund ta përdorim edhe me pjesën tjetër të aplikacioneve të paketës iWork, siç janë Keynote ose Numbers. Përveç kësaj, ne gjithashtu mund të përdorim të gjithë përmbajtjen në aplikacione të tjera të tilla si iBooks Author ...

Infographics Maker ka një çmim të rregullt në Mac App Store prej 21,99 euro, një çmim që në fillim mund të duket i lartë, por nëse marrim parasysh të gjithë informacionin që na ofron së bashku me mundësitë e tij, ne do t'i paguajmë ato para shpejt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.