Krijoni ikona spektakolare me Icon Plus

Kur bëhet fjalë për të bërë ikona, qoftë për aplikime, ose thjesht për të përfshirë në disa dizajne grafike, si zhvilluesit ashtu edhe dizajnerët kanë në dispozicion një numër të madh mjetesh që i lejojnë ata ta bëjnë atë pak a shumë lehtë. Nga të gjitha aplikacione aktualisht të disponueshme në treg Ne mund të nxjerrim në pah Icon Plus.

Icon Plus, është një aplikacion i thjeshtë, por jo për atë arsye mungojnë opsionet, me të cilat mund të krijojmë ikona fantastike përmes imazheve që tashmë i kemi në kompjuterin tonë, duke kombinuar ngjyrat dhe duke shtuar tekst për ta bërë rezultatin sa më spektakolar. Nëse nuk jeni një krijues grafik ose zhvillues, mund të jeni të interesuar edhe për këtë aplikacion, nëse dëshironi të personalizoni pajisjet tuaja, pasi sot ajo është në dispozicion për vetëm 1,09 euro.

Kur përdorni këtë aplikacion, ne nuk kemi nevojë të kemi njohuri të gjera, pasi që si ndërfaqja e përdoruesit ashtu edhe opsionet që na ofron janë shumë të thjeshta dhe ne mund t’i shohim shpejt rezultatet e tyre në kohë reale ndërsa i aplikojmë.

Karakteristikat kryesore të ikonës Plus

 • Na lejon të ndryshojmë madhësinë e kanavacës.
 • Ne mund të zgjedhim midis një ngjyre solide të sfondit ose të shtojmë një transparente.
 • Ne gjithashtu mund të shtojmë një gradient në sfondin e ikonës midis ngjyrave që zgjedhim.
 • Modifikoni madhësinë dhe ngjyrën e kufirit të ikonës.
 • Mund të shtojmë një imazh që do të përdoret si sfond i ikonës në çdo format.
 • Ne gjithashtu mund të ridimensionojmë, rrotullojmë ose ndryshojmë ngjyrën e imazhit të sfondit.
 • Nëse nuk duam të shtojmë një imazh, mund të përdorim thjesht tekst.
 • Kur eksportojmë rezultatin, ne mund ta bëjmë atë si një ikonë për iOS ose për macOS.

Icon Plus ka një çmim të rregullt në Mac App Store prej 5,39 euro, por vetëm gjatë gjithë ditës së sotme, ne do të jemi në gjendje ta marrim atë për vetëm 1,09 euro. Icon Plus kërkon OS X 10.10 dhe është i pajtueshëm me procesorë 64-bit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.