Krijoni kolazh në Mac tuaj në një mënyrë shumë të thjeshtë me MagicCollage

Aplikacioni Photos është bërë, për të mirë ose për të keq, aplikacioni që shumica prej nesh përdorin për të pasur gjithmonë në dorë të gjitha fotot që bëjmë me iPhone ose iPad. Edhe pse ka kufizimet e saj, është forma e vetme e tresheve pak a shumë të organizuara në ekipin tonë.

Kur kthehemi nga një udhëtim, një festë, një fundjavë, një ngjarje apo ndonjë arsye tjetër që përfshin marrjen e fotove ose videove, ndoshta kemi nevojë të bëjmë një kolazh me fotot më të bukura ose emocionuese. Për këto situata, ne mund të përdorim MagicCollage.

MagicCollage është një aplikacion që na lejon të krijojmë një kolazh të fotove tona të preferuara në pak sekonda duke përdorur vetëm 3 imazhe. MagicCollage na ofron deri në 50 modele krejtësisht të ndryshme në mënyrë që të mund të zgjedhim atë që i përshtatet më mirë nevojave ose shijeve tona të momentit.

Përveç kësaj, ai na ofron 12 lloje kufijsh me të cilët ne mund të kornizojmë fotografitë tona përveç që na lejon të ndryshojmë për të përdorur ndonjë prej fotografive tona si sfondin e kolazhit. Funksionimi i këtij aplikacioni është shumë i thjeshtë.

Së pari duhet të zgjedhim se cilat janë tre imazhet që do të përdorim për të krijuar përbërjen. Tjetra, ne duhet të zgjedhim llojin e modelit që na pëlqen më shumë së bashku me kufirin e përbërjes dhe imazhin e sfondit, nëse është e zbatueshme.

Tjetra duhet të vendosim formatin e imazhit që duam të përdorim, ose 1: 1, 4: 3, 2: 3 ... Për të përfunduar, ne duhet t'i vendosim imazhet në pozicionin ku dëshirojmë të shfaqen në kolazh.

MagicCollage ka një çmim në Mac App Store prej 1,09 euro, një çmim më se i arsyeshëm për atë që na ofron, për sa kohë që ne nuk duam ta kryejmë procesin përmes smartphone-it tonë ose duke përdorur një redaktues fotografish si Photoshop, GIMP ose Pixelmator.

MagicCollage (Lidhja e AppStore)
Kolegji Magjik1,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.