Krijoni kompozime argëtuese me Collage Maker

Periudha e Krishtlindjes po afron, një kohë e vitit në të cilin më shumë se një do të dëshironte të krijonte përbërjen e çuditshme fotografike për të qenë në gjendje tëMos harroni se si ka qenë viti, për t'u dërguar të afërmve ose për të shpërndarë në rrjetet sociale. Në Mac App Store kemi në dispozicion aplikacione të ndryshme për të krijuar Kolazhe.

Sot ne po flasim për Collage Meker: Photo Editor, një aplikacion që me vetëm disa hapa, ne mundemi krijoni kolazhe fantastike për të ndarë me miqtë tanë. Nëse keni menduar se këto lloj aplikacionesh ishin të vështira për t'u përdorur, nuk e keni provuar Collage Maker, një aplikacion që ne mund ta shkarkojmë falas, edhe pse me një seri kufizimesh që ne mund t'i eleminojmë duke paguar.

Krijuesi i kolazheve na vë në dispozicion një larmi e gjerë sfondesh për të personalizuar kompozimet tona. Përveç kësaj, ai gjithashtu na ofron një numër të madh kornizash në forma gjeometrike për të qenë në gjendje të kapim atë që kemi në mendje pa e komplikuar shumë jetën tonë. Brenda cilësimeve të aplikacionit, kur krijojmë kompozime, ne mund të modifikojmë edhe formatin, cilësinë dhe rezolucionin, i cili do të na lejojë ta shtypim në një madhësi më të madhe se zakonisht, nëse ky është qëllimi ynë.

Mënyra se si punon krijuesi i kolazheve është shumë e thjeshtë. Para së gjithash, ne duhet të zgjedhim figurën ku duam të shfaqen imazhet tona (zemra, rrethi, rombi ...), t'i tërheqim fotot në këto figura, të rregullojmë madhësinë e figurës ose ta rrotullojmë nëse është kështu dhe në fund vendosni formatin, rezolucionin dhe cilësinë e imazhit që rezulton.

Siç e përmenda më lart, ky aplikacion është në dispozicion për shkarkim falas, por për të përfituar sa më shumë prej tij, do të duhet të kalojmë nëpër arkë. Blerja e parë, e cila ka një çmim prej 3,49 euro, na lejon të eleminojmë ujërat që shfaqen në të gjitha përbërjet. Por nëse duam sBarti të gjithë fitimin në aplikim, ne do të duhet të paguajmë 10,99 euro që na jep akses në të gjithë përmbajtjen e disponueshme në aplikacion.

Wall Wall: Collage Maker (AppStore Link)
Muri i fotove: Krijuesi i kolazhitfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.