Krijoni shpejt GIF me iGIF Builder

Disa ditë më parë biseduam për një aplikacion, i cili ishte në dispozicion për vetëm 1,09 euro, një aplikacion me të cilin mund të bënim çdo lloj GIF, qoftë nga imazhe, qoftë nga video. Ajo ofertë tashmë ka përfunduar, por nëse nuk keni arritur në kohë, sot ne ju ofrojmë një aplikacion tjetër: iGIF Builder.

Ndërsa është e vërtetë se iGIF Builder nuk na ofron të njëjtat funksione si Video GIF Creator, Mund të ndodhë që për shumë përdorues të jetë më se e mjaftueshme, veçanërisht nëse marrim parasysh që mund ta shkarkojmë plotësisht falas përmes lidhjes që lë në fund të këtij artikulli.

Funksionimi i Builder iGIF është shumë i thjeshtë, pasi ne duhet të zgjedhim vetëm pjesën e videos që duam ta konvertojmë në një skedar në formatin GIF, vendosni numrin e kornizave për sekondë dhe rezolucionin kryesisht.

Përveç kësaj, na lejon të shtojmë filtra dhe prerë një pjesë e imazhit nëse nuk duam ta konvertojmë të gjithë planin. Ne gjithashtu mund të shtojmë tekst në video për të personalizuar më tej krijimet tona nëse është e mundur. Këtu janë tiparet kryesore të iGIF Builder:

 • Krijoni GIF nga videoklipe të ruajtura në kompjuterin tonë.
 • Krijoni GIF video nga kamera e kompjuterit tonë, me një kohëzgjatje maksimale prej 30 sekondash.
 • Krijoni GIF video duke regjistruar atë që luhet në ekran, me një kohëzgjatje maksimale prej 30 sekondash.
 • Mundësia e shtimit të filtrave të ndryshëm për të personalizuar rezultatin.
 • Mundësia për të shtuar tekst në GIF.
 • Kufizoni zonën e videos që duam të konvertojmë.
 • Akordoni mirë fillimin dhe mbarimin e videos.
 • Rregulloni numrin e kornizave për sekondë.

iGIF Builder kërkon të paktën OS X 10.11 për të ekzekutuar dhe mbështet procesorë 64-bit, kështu që nuk do të kemi ndonjë problem operimi kur versioni tjetër i macOS Mojave të dalë në treg, një version që nuk do të mbështesë më zyrtarisht aplikacione që nuk janë dizajnuar për procesorë 64-bit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.