Cryptocurrency po vijnë në Apple Pay me Coinbase

Coinbase Apple Pay

Coinbase njoftoi disa orë më parë se ishte Karta e debitit Cryptocurrency tani mbështet Apple Pay dhe Google Play, i cili lejon përdoruesit të paguajnë dhe të marrin kriptovaluta në të duke përdorur këto mënyra pagese.

Kjo kartë Coinbase lejon përdoruesit të paguajnë me kriptovalutat e tyre sikur të ishte në të holla dhe logjikisht ju mund të bëni pagesa në të gjithë botën. Mbështetja për Apple Pay do të lejojë përdoruesit e kartave Coinbase të aktivizojnë menjëherë kartat e tyre dhe të bëjnë pagesa me një iPhone ose Apple Watch.

Prillin e kaluar u botua një lajm në të cilin iu bë referencë mbërritjes së kësaj metode pagese Apple Pay. Tani duket se përdoruesit e Coinbase tashmë mund ta përdorin ose më saktë ta sinkronizojnë këtë kartë me shërbimin e pagesave të Apple, Apple Pay. Karta Coinbase funksionon duke shndërruar automatikisht çdo kriptomonedhë në llogarinë Coinbase të një përdoruesi në dollarë. dhe përdoruesit që bëjnë pagesa me këto karta do të jenë në gjendje të fitojnë deri në 4% të shpërblimeve në kriptovaluta siç tregohet në faqen e internetit të Coinbase.

Ne nuk do të hyjmë në detaje rreth paqëndrueshmërisë së këtij tregu ose nëse është një kohë apo jo për të investuar në këtë lloj kriptomonedhe por ne jemi të bindur që kjo do të vazhdojë në lëvizje të vazhdueshme dhe se kriptovalutat do të vazhdojnë të flitet në këto vite.

Tani me mbërritja e kësaj kartele te përdoruesit e Apple dhe Google Mund të themi se tashmë jemi duke u përballur me atë që duket të jetë një ndryshim në mënyrën e pagimit të blerjeve tona, si dhe të jemi një ndryshim rrënjësor në mënyrën e investimit të kursimeve si të kompanive ashtu edhe të përdoruesve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.