Kryefjala e Apple nga 8 qershori në WWDC 2015

wwdc-mollë-1

Ne jemi tre ditë larg nga rasti kryesor i WWDC 2015 dhe thashethemet dhe lajmet e tjera në lidhje me këtë konferencë janë tashmë në tryezë. Apple do të na kënaqë me një Keynote të gjerë që mund ta ndiqni plotësisht dhe drejtpërdrejt nga soydemac.com (ne do ta publikojmë postimin të njëjtën ditë në krye të internetit) ne gjithashtu do të përdorim të njëjtin mjet çdo vit dhe do të jetë e mundur të bashkëveprojmë dhe komentojmë me ne përmes mesazheve me tekst atë që po shohim.

Apple azhurnoi Aplikacioni WWDC një javë më parë për ta bërë atë të përputhshëm me Apple Watch dhe tani kanë mbetur më pak se 72 orë që kjo të fillojë. Ju kujtoj se kjo është fjala e parë që mbahet në Qendrën Moskone në San Francisko, duke filluar nga ora 10 e mëngjesit me kohën lokale, që do të thotë se në Spanjë do të jetë në orën 19:00 pasdite., 1 orë më pak në Ishujt Kanarie.

moskoni.qendra

Duhet gjithashtu të theksohet se kryesore është fillimi i konferencave disa ditore për zhvilluesit që zgjasin deri në 12 qershor, Por shumica e përdoruesve po presin që ky Keynote i parë të zbulojë njëherë e përgjithmonë sistemin muzikor streaming që Apple ka përgatitur për ne, pajisjet e reja që do të mbështesin HomeKit dhe mënyrën se si do të funksionojnë, mundësinë e shikimit të një Apple TV të ri, lajmet ose përmirësime që OS X 10.11 dhe iOS 9 do të zbatojnë përveç data përfundimtare për valën e dytë i lansimeve të Apple Watch.

Shkurtimisht nga të hënën e ardhshme, 8 qershor Mos u shkëputni kurrë nga blogu sepse do të vijë i mbushur me lajme rreth WWDC 2015, përveç transmetimit të drejtpërdrejtë të ngjarjes së djemve Cupertino.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.