Kthehuni tek postimet e tij në Mac tuaj me Shënime Ngjitëse

Për shumë vite, post-saj u bë një nga mjetet më të mira për të na kujtuar se çfarë të bëjmë në çdo kohë. Cfare ka me shume, falë shkathtësisë së sajNe mund ta vendosnim në çdo send, qoftë ai një dokument, në frigorifer, në një dollap ... dhe vetëm duke e parë atë, ne shpejt kujtuam atë që kishte shkruar pothuajse pa e parë.

Por ndërsa teknologjia ka evoluar kjo shpikje fantastike ka kaluar në plan të dytë, pasi që shumë prej nesh janë përdorues që kanë kaluar në aplikacione mobile që na lejojnë të kryejmë pothuajse të njëjtën detyrë. Nëse jeni një nga përdoruesit që vazhdoni të përdorni post-it dhe keni monitorin tuaj të rrethuar prej tyre, ka të ngjarë që aplikacioni Sticky Notes të jetë i dobishëm për ju.

Sticky Notes është një aplikacion i thjeshtë që na vë në dispozicion këto letra të verdha të habitshme në tryezën tonë, në mënyrë që të mund të shkruajmë në çdo kohë, cilat janë detyrat që kemi në pritje, që duhet të blejmë për fundjavën, na kujtoni të telefonojmë nënën tonë ...

Shënimet Sticky karakteristikat kryesore

 • Organizoni shënime me dosje dhe nëndosje
 • Artikuj për të mbrojtur fjalëkalimin
 • Përshtatni tekstin e shënimeve me shkronja të ndryshme
 • Menaxho artikujt e fshirë
 • Rezervimi dhe sinkronizimi midis pajisjeve macOS dhe iOS përmes llogarisë iCloud.
 • Vizatoni shënime
 • Ndrysho madhësinë e shënimeve
 • Ndani shënimet si tekst ose vizatim
 • Përshtat me stile të ndryshme
 • Bëni shënime të tejdukshme
 • Bëni shënime që notojnë mbi dritaret e tjera
 • Ngjit artikujt në desktop gjatë kryerjes së gjestit "Show Desktop" ose "Mission Control".

Sticky Notes + Widget ka një çmim prej 5,49 euro në Mac App Store, është i pajtueshëm me modusin e errët macOS Mojave, i pajtueshëm me procesorët 64-bit dhe kërkon të paktën OS X 10.11 për të punuar në kompjuterin tonë.

Shënime Ngjitëse + Widget (Lidhja AppStore)
Shënime ngjitëse + widget4,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.