Kujdesuni për bibliotekën tuaj iPhoto

ipototo-opsionet

Me siguri shumë maker kanë në iPhoto më shumë se 20 ose 30 GB fotografi (dhe disa të dyfishtë ose të trefishtë), dhe kjo nënkupton që bazat e të dhënave dhe skedarët përkatës mund të pësojnë një degradim të rëndësishëm.

Zgjidhja për shumicën e problemeve dhe mirëmbajtjes është shumë e thjeshtë: thjesht filloni iPhoto me butonat CMD + Alt të shtypur, dhe do të hapet një menu alternative. Në të mund të zgjedhim opsionin që duam, unë rekomandoj të paktën të përdorni të parën çdo muaj ose dy.

Nëse kemi bibliotekë të optimizuar iPhoto, do të vërejmë shumë në performancë dhe në shmangien e dështimeve, prandaj e rekomandoj shumë.

Burimi | Mollë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.