Kuo prezanton lajmet rreth AirPods Pro 2

 

AirPods Pro 2 Analisti i famshëm korean Ming-Chi Kuo nuk pushon as ditën e parë të vitit, dhe dje publikoi një raport të ri për një pajisje të ardhshme Apple. Kësaj radhe, ishte radha e gjeneratës së dytë të AirPods Pro.

Në këtë raport për investitorët e Apple, ai shpjegoi disa "goditje" interesante rreth të ardhmes. AirPods Pro 2. Kur do të publikohet, dizajni i jashtëm dhe veçoritë e reja në kutinë e karikimit. Jo keq të nisin thashethemet e këtij viti të ri.

Kuo ka publikuar një shënim për investitorët e Apple duke shpjeguar disa lajme se ai ka mësuar për AirPods Pro 2 të ardhshëm që kompania ka në gatishmëri për t'u lançuar. Për të filluar, ai thotë se nisja në fjalë është planifikuar për të tremujori i katërt i këtij viti që sapo e hapëm.

Në këtë raport ai shpjegon se gjenerata e dytë e AirPods Pro të famshme do të ketë një dizajn të ri të jashtëm. E vërteta është se thashethemet e mëparshme tashmë sugjeronin se ato do të kishin një formë të ngjashme me ato aktuale. BeatsFitPro.

Audio pa humbje?

Gjithashtu vini re se ato do të jenë të pajtueshme me formatin audio Mollë pa humbje (ALAC), domethënë cilësia e zërit pa humbje. Do të ishte një zbulim i madh, i vështirë të dihet nëse Apple do t'ia dalë apo jo. Është një dyshim më se real, pasi nëse AirPods Max me kabllo nuk ka një sistem audio të tillë pa humbje, vështirë se do të jetë e mundur të marrësh një kufje me lidhje Bluetooth. ne do të shohim.

Një tjetër risi që Kuo shpjegoi dje është në kutinë e karikimit të AirPods Pro 2. Ai do të ketë një çip të ngjashëm me atë të AirTags, në mënyrë që ato të mund të gjurmuar nëpërmjet aplikacionit "Kërko" iOS.

Më në fund, analisti korean shpjegon se shitjet e AirPods janë përgjithësisht në rrugën e duhur. Ai thekson se shitjet për tremujorin e katërt të vitit 2021 arritën në 27 milionë njësi. Ai beson se deri në vitin 2022, këto shitje totale do të arrijnë 90 millones njësi, 25% më shumë se shitjet e vitit 2021.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)