Kuptimi i disa ikonave misterioze në kamerat dixhitale

Gjeta një faqe vërtet të mrekullueshme, e cila më ndihmoi të kuptoj disa ikona që kurrë nuk i kuptova për çfarë shërbejnë ose çfarë informacioni japin, kështu që do të doja ta ndaja. Fjalori (i cili është në anglisht) gjithashtu ofron përkufizimin e shkurtesave, inicialet dhe fjalëve të tjera që lidhen me kamerat dixhitale dhe botën fotografike.

Ka disa që veçanërisht tërhoqën vëmendjen time:
aps.gif
Tregon që kamera përdor rrotullimin APS (Sistemi i Avancuar i Fotove)

barkodi.gif
Modaliteti i programit të kodit bar, tregon që kamera është në modalitetin e leximit të barkodit.

i lartë.gif
Shkrepje e vazhdueshme me shpejtësi të lartë.

e hapur.gif mbyllur.gif
Jo nuk do të thotë që mund të luash Njeri pac. Këshillon nivelin e hapjes (të mbyllur-hapur) të pajisjeve të caktuara të kamerës.Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.