Kurthet e MediaMarkt në "Dita pa TVSH" (azhurnuar dhe fiksuar)

Kohët kanë ndryshuar dhe kriza ka nxitur zgjuarsinë e më të zgjuarve. Ofertat për të gjitha llojet e produkteve përhapen në çdo kohë, nuk është më e nevojshme të presësh sezonin e shitjeve për të gjetur oferta të mira. Një nga fushatat që praktikisht të gjithë të mëdhenjtë tashmë janë regjistruar është Dita pa TVSH Por, a janë të vërteta këto ulje apo janë vetëm një mashtrim, mashtrim apo çfarëdo që duam ta quajmë?

iPod Touch, më i shtrenjtë me zbritje sesa pa të

Padyshim, disa prej jush do të kujtojnë për një kohë "Ditën autentike, unike dhe të paimitueshme pa TVSH" që Mediamarkt po feston sot në të gjithë Spanjën, dhe shpresoj se mund ta lexoni shumë shpejt këtë postim dhe se nesër do të ktheni produktin.

Para së gjithash, paralajmëroni se jo gjithçka është mashtrim, ka me të vërtetë oferta të mira, domethënë çmime jo të fryra për të aplikuar më vonë zbritjen, një praktikë që është plotësisht e paligjshme dhe që unë inkurajoj të gjithë ata që vuajnë ta raportojnë atë në Konsum (ankesat në Konsumi është plotësisht i lirë, i ngadaltë, por falas dhe efektiv në shumicën dërrmuese të rasteve).

Çështja që na shqetëson sot është iPod Touch në Dita pa TVSH e MediaMarkt. Disa ditë më parë Apple uli çmimin e të gjitha modeleve të saj nga 429 € për 64 GB në 299 € dhe modeli 32 GB ka kaluar nga 319 € në 249 €. Këtu është prova për këdo që nuk e njeh këtë azhurnim:

iPod Touch

Sidoqoftë, në Mediamarkt, të cilat duket se janë shumë "të zgjuara" dhe "na marrin për budallenj" kanë ruajtur çmimet e vjetra me të cilat, edhe pas aplikimit të zbritjes speciale të Dita pa TVSH, vazhdoni të jeni me një çmim më të lartë se "zyrtari". Këto janë çmimet e iPod Touch en Mediamarkt me zbritje të Dita pa TVSH aplikuar:

IPod Touch në MediaMarkt është më shumë rast pas aplikimit të Ditës pa TVSH sesa me çmim normal në Apple

IPod Touch në MediaMarkt është më shumë rast pas aplikimit të Ditës pa TVSH sesa me çmim normal në Apple

Prandaj ki kujdes. Preferohet të shkoni të kërkoni produkte, çmimin e të cilave ju e keni njohur më parë ose, duke dështuar, mos u ngutni në rast se mbarojnë dhe krahasoni diku tjetër dhe tregoni Mediamarkt, për Fnac, i cili të enjten dhe të premten e kaluar kishte praktika të ngjashme në ditët e tyre pa TVSH, dhe me shumë të tjerë që zakonisht bëjnë të njëjtën gjë: YO UNE NUK JAM BUDALLA

[Divider]

Përditëso (16:10)

Falë artikullit tonë dhe mbështetjes së qindra përdoruesve të Twitter-it, Mediamarkt ka pranuar gabimin e saj dhe ka ulur çmimet për 32 GB dhe 64 GB iPod Touch Sipas çmimeve të reja të vendosura nga Apple, megjithatë, zbritja e Dita pa TVSH Nuk është reflektuar ende në "karrocat e blerjeve", diçka që ata gjithashtu kanë pohuar se po përpiqen ta rregullojnë. Ne do t'ju mbajmë të informuar.

Ditë pa TVSH MediaMarkt

Përditëso (18:30)

Më në fund dhe pas disa orësh pritje, Mediamarkt  Ka përfunduar zgjidhja e gabimit që kemi bërë publik në Applelizados ashtu si kishte njoftuar se do të bënte. Siç mund ta shihni në pamjen e mëposhtme të ekranit, çmimi i iPod Touch është azhurnuar me çmimet e reja të mollë dhe aplikohet zbritja përkatëse Dita pa TVSH.

Nga këtu ne falënderojmë të gjithë përdoruesit dhe miqtë e Applelised të cilët kanë kontribuar me tweet-et, retweets dhe komentet e tyre, si dhe Mediamarkt i cili ka ditur të përgjigjet në mënyrë të përshtatshme me gabimin e bërë, edhe nëse do të zgjaste më shumë se sa dëshirohej.

Dita e MediaMarkt pa TVSH


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

33 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jose Luis Martinez Xelu dijo

  Sapo dola me një mik
  të Media Markt të Qendrës së Konferencave të Valencias, ne kemi blerë një
  artikull që sipas faturës çmimi i tij në një ditë normale do të ishte 22,90 €, mirë… me celularin tonë kemi llogaritur sa do të qëndronte nëse do të merrnim 21% us Na ka dhënë 18,09 €.

  Epo .. arritëm në arkë, shohim një reklamë në të cilën shkruhej se a
  Artikulli prej 500 € duhej të bënte operacionin vijues për ta marrë atë
  Do të na kushtonte pa TVSH, operacioni është si më poshtë: 500 / 1.21 = 413,22 €
  MIQ! tani bëjeni ju 500-21% = 395 € !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Gjërat nuk na përshtaten më ... te arka për të cilën nëpunësi na ngarkon
  artikulli ynë 18,92 €, që është 0,83 € më shumë sesa duhej
  PA TVSH.

  Ato po na zbritin vërtet një TVSH prej 17,35% ... JO 21%

  Ne i afrohemi dritares së pretendimeve për t'i shpjeguar ato
  çfarë lloj veprimi algoritmik ose shkencor po bënin në mënyrë që
  ata na kanë ngarkuar shumë ... Djaloshi, nuk ka njohuri për ta shpjeguar, ka
  Thashë diçka për atë që është një TVSH mbi bazën tatimore të nenit ... A
  TVSH Q IS NUK ASHT VAT TVSH ...

  Ne kemi hequr ngjyrat para disa klientëve të tjerë.

  Një ditë pa TVSH në të cilën ata tashmë ju japin produktet me çmimin pa TVSH
  sipas tyre dhe se nëse jo jeni pak i zgjuar dhe bëni matematikën
  ngacmojnë si idiot.

  1.    Luis dijo

   ke bere llogari te gabuar Ata heqin TVSH-në, e cila llogaritet në çmimin pa TVSH (baza tatimore). Ju po llogaritni 21% të çmimit përfundimtar, që është diçka tjetër ...

   1.    bandit dijo

    Keni të drejtë… .. por… .. «reklamimi» Media Markt «ju shet» që ju zbresin TVSH-në, prandaj përdoruesi i rrugës hedh llogaritë e tij duke zbritur 21% nga çmimi i shitjes.
    Nëse nuk doni të keni radhë në "informacionin e klientit", ose që njerëzit të marrin qafën, bëjeni shumë të qartë se zbritja i referohet bazës së taksave.
    Le të shohim nëse të gjithë njerëzit që shkojnë në Media Markt duhet të dinë se si të llogarisin bazën e taksave nga çmimi i vjetër i shitjes, në mënyrë që të shtojnë TVSH-në përkatëse që duhet të paguhet për të llogaritur çmimin e ri përfundimtar (nëna ime, sa dembel)

    1.    Peter dijo

     Media Markt ju "shet" siç thoni se zbret TVSH sepse po zbret TVSH. Nëse nuk dini si të kryeni një përqindje të aplikuar në të kundërt, nuk është problem i ndërmarrjes por i njohurive të shkollës suaj.

     1.    Adri bardallo dijo

      Shenjta Makrt duke mashtruar njerëzit dhe këtu një legjion mashtruesish që i mbrojnë ata ... Zbatoni TVSH-në ndërsa aplikojnë, ata mashtrojnë, ose duke ndërprerë produktet, duke rritur çmimin, duke vendosur produkte të dorës së dytë ndër të reja, etj..

      Slogani i ri nga media Markt, «Ejani në MediaMarkt dhe na lini t'ju mashtrojmë dhe të marrim një kunj nëse na mbroni»


    2.    earagon59 dijo

     Ju jeni gabim që hiqni TVSH-në nga një produkt. Çmimi i shitjes publike nëse vendos një çmim prej 500 euro, ai do të duhet të ndahet me 1,21 dhe del ajo që duhet të paguani, e cila është baza e taksave

  2.    Sebastian Bayona dijo

   Përshëndetje José Luis, keni të drejtë në llogaritjen, për të hequr TVSH-në nga një produkt duhet të ndani me 1.21, jo të shumëzoni me 21%, pasi nuk po aplikojnë zbritje, në këtë rast nëse do të duhet të shumëzoni me 21 % Shpresoj se kam ndihmuar.

  3.    Ivan dijo

   Ai jua ka shpjeguar atë në mënyrë të përsosur dhe ju mburreni se i nxirrni ngjyrat ... .. nëse ata thonë se injoranca është nëna e guximit është për diçka is ..a 413.22 (çmimi i artikullit) shtoni 21% dhe ju do të shih se jep 500 € here. Prandaj, NESE ATA ZBRITJN THE TVSH-në. Ju duhet të siguroheni për gjërat para se të qortoni punëtorët atje, të cilët duhet të durojnë secilin ... si ju gjithsesi….

  4.    daniel dijo

   Incredibleshtë e pabesueshme se si njerëzit vidhen, sikur të mos kishin asnjë të dhënë ata fillojnë të ankohen. Ky Jose Luis është një nga ata që e merr tabletën me një ekran të prishur në Mediamarkt dhe ata ju thonë: Por a nuk mbulohet garancia? hahahaha, zbulo se je shembur ..

  5.    përgjigje dijo

   Le të shohim, nëse shtoj 100% në 21 më jep 121, Nëse marr 121% në 21 më jep 95,59. Nëse heq TVSH-në, duhet të paguash 100. Nëpunësi kishte të drejtë. Njeriu i varfër nuk mund ta shpjegonte atë dhe pak çka dini për matematikën, kjo kuptohet herën e parë. Sigurisht që ka gjëra që i bëjnë ata të zgjuar, por jo kjo.

 2.   romeo dijo

  Pra, jo një marrëveshje e mirë?

 3.   romeo dijo

  Unë jam duke marrë një ps4 a do të jetë e vlefshme?

 4.   Manolo dijo

  Kam marrë Gopro White për 165 euro, super e lirë ...

  http://www.youtube.com/watch?v=hj7dt5IymO8

 5.   shtyp dijo

  Shkova këtë pasdite për të blerë 2.7 Ghz 21 ″ IMac. Jo shumë kohë më parë e kisha parë me 1.099 euro, dhe sot, vetëm ditën pa TVSH, ishte 1.199 euro. Kur i thashë nëpunësit, ai më tha se e kishin atë çmim sepse ishte një ofertë. Në asnjë moment nuk e pashë fjalën ofertë, dhe ata kishin atë çmim prej 1.099 euro për një kohë të gjatë. Kështu që nuk më mbetet gjë tjetër veçse të mendoj se ata e ngritën atë me ndërgjegje. Ata kishin vetëm një ekspozitë, natyrisht që nuk e mora me vete. Ajo që më duket e çuditshme është se asnjë nga 3 markat e mediave në ishullin tim, Gran Canaria, nuk do ta ketë atë model. A mund të ndodhë që ata nuk janë të interesuar t'i shesin ato me një çmim të zbritur?

  1.    Oscar dijo

   Nëse dëshironi të blini diçka nga Apple në DSI, shkoni në radhë herët për të kapur artikullin tuaj, ose nuk do të ketë asgjë
   Në 2 ditët e fundit pa TVSH është ajo që kam bërë dhe pa problem kam marrë një iPad dhe iMac
   E gjithë kjo duke hequr 21% nga çmimi i produktit
   Akoma, Media Markt është e vetmja që mbart të gjitha produktet e saj këto ditë, përfshirë Apple

   1.    Nyokore dijo

    Nëse vazhdoni ta besoni atë, dhe vazhdoni të blini teknologjinë më të keqe nga e gjithë ajo që është Apple, vetëm për injorantët.

    1.    Charly dijo

     ju jeni injorant duke thënë se molla është teknologjia më e keqe që do ta dini me siguri që flisni dhe nuk e keni provuar

     1.    qesh me Janeiro dijo

      Me siguri që të gjithë bëni interpretime prej mijëra orësh, ju punoni në mënyrë mekanike duke modeluar në 3D ose keni një punë që konsiston në redaktimin e super selisë për të pasur nevojë për një mollë.


     2.    anonim dijo

      Unë nuk i bëj të gjitha ato, por dua që kompjuteri të mos mbushet me biblioteka junk pas 12 muajsh dhe të ngadalësojë PC me 40%. Se bateria zgjati më shumë se 4 orë dhe se trackpad funksionon ashtu siç e kishte menduar Zoti.


     3.    Xixxix dijo

      Mirë që hahaha mollëzon adhurime të pashembullta pa asnjë ide të shkencës kompjuterike sepse mollë keda mirë


     4.    Nyokore dijo

      Hahaha Unë jam një adhurues i teknologjisë dhe kompjuterit, Apple po mashtron pothuajse të gjithë, përveç siç thotë përdoruesi, unë qesh me Janeiro, ato janë të dobishme vetëm për redaktimin audioviziv, dhe më shumë se gjithçka sepse kompani të caktuara si Adobe bëjnë më shumë përpjekje në OS X.
      Para një Mac, një mijë herë një Microsoft Surface Pro 3, shikojeni dhe dribloni


     5.    Belen dijo

      Përshëndetje, aq shumë sa që duket se e kuptoni dhe jeni në temë. A rekomandoni ndonjë celular falas ??? buxheti: 120/160


     6.    Nyokore dijo

      Bq Aquaris E4, ose Motorola Moto G


  2.    testimi dijo

   Fashtë faji juaj për blerjen e atyre mbeturinave.

 6.   Toni dijo

  Unë bashkohem në listën e "GJITHMON F budallenjve" të mashtruar nga ShitMarkt.

  Të premten e kaluar 4 qershor 2014 isha në MierdaMarkt de Mallorca
  të më blej disa kufje për PC. Çmimi që kam paguar ishte 11.95 €.

  Përfitova nga vizita për të parë një celular të ri për partnerin tim (diçka që tashmë
  Unë kisha studiuar) dhe për shkak të përdorimit që i jep një koncert Moto G 8, ka shumë! Po pra
  po atë të premte telefoni ishte 139, xx € (nuk më kujtohen dhjetoret)
  por nuk e bleva sepse nuk më pëlqente të qëndroja në radhë të gjatë për të
  te paguash.

  Po atë të premte ata më dërguan promovimin në email që të hënën e ardhshme
  30 Qershori (2014) ishte dita pa TVSH !!! "Çfarë fati" mendova, u gëzova
  duke mos dashur të pres atë ditë !!!

  Me fat? E kujt? sepse e imja nuk ishte ... Unë shfaqem në
  Shit Markt, duke u dashuruar sa njerëz kishte, dhe… O zoti im! (O ZOT I MADH
  për ata prej nesh që nuk dinë anglisht ...) por nëse ata kanë ngritur çmimin e telefonit në
  169 € (fytyra e zemëruar me buzëqeshje ;-D) do të jetë XXXXX, XXXXX, XXXXX, XXXX etj.
  XXXXX më shumë Ndalova të mendoj: “Po sikur ta shihja çmimin të gabuar? Mund të jetë gjithashtu
  ti e di se çfarë "thashë me vete," shko shiko helmetat! " Dhe përsëri, o zot !! por po
  sot ato vlejnë 14,95 €, jo vetëm më të shtrenjta për faktin se kanë çmimin
  i fryrë, por më i shtrenjtë sepse duke aplikuar zbritjen e famshme në të cilën kanë qëndruar
  12,35 €, 0,40 € më shumë se sa kam paguar për ta !!!!

  Unë nuk dua të them se ata e bëjnë atë me të gjitha produktet (mënyrë ironike
  i çaktivizuar) por me atë që bleva dhe me atë që kisha parë po!

  Përfundim: Unë (është
  thuaj Shitmarkt) Nuk jam budalla! Por të gjithë PO !!!

 7.   David Moreno Miguel dijo

  TVSH-ja funksionon si në jetën reale. Taksat e TVSH-së (siç tregon emri i saj) vlerën e shtuar, e cila është vlera përfundimtare që një konsumator paguan për atë produkt. Problemi është të përcaktojmë se kur po përballemi me një akt të konsumit ose një akt tjetër (unë blej për ta përdorur atë të mirë në procesin tim të prodhimit ose blej për ta rishitur).

  Për të zgjidhur këtë problem, sistemi i miratuar është mjaft i thjeshtë: ÇDO KUSH PAGUAN TVSH. Dhe kjo nuk bën që të mblidhet më shumë se 16% TVSH? jo, sepse përdoret një sistem në të cilin secila kompani mund të zbresë TVSH-në që ka paguar. Me një shembull duket më mirë:

  Supozoni që ne të shkojmë një ditë nëpër fshat dhe të gjejmë një tartuf të bukur, nuk na ka kushtuar asgjë, por ne e shesim atë për 100 € dhe padyshim që duhet të ngarkojmë TVSH (si një tregtar i mirë i përkushtuar në kërkimin e tartufit) kështu që çmimi që klienti ynë blen nga ne është 116 €. Ne bëjmë sa vijon: ne kemi paguar 0 TVSH por kemi ngarkuar 16 €, kështu që duhet të paguajmë Administratat Publike 16 €.

  Klienti ynë është një shumicë që rishit tartufin për 300 € dhe, natyrisht, ngarkon TVSH-në përkatëse. Në këtë rast, çmimi përfundimtar do të ishte 348 €. Shitësi me shumicë do të kishte paguar 16 € TVSH dhe sapo ka ngarkuar 48 € për atë që duhet t'i paguajë Administratës Publike diferencën, në këtë rast 32 €.

  Personi që blen atë tartuf është një kuzhinier prestigjioz që e bën atë dhe e shet atë për një vlerë prej 500 €. Sigurisht, ajo ngarkon TVSH-në përkatëse që do të linte një çmim përfundimtar prej 580 €, e cila është ajo që paguan konsumatori përfundimtar. Gatuesi paguan 48 € TVSH dhe sapo ka ngarkuar 80 €, prandaj ai duhet të paguajë Administratat Publike 32 €.

  Sa para mblidhen?

  16 € të paguara nga ai që gjen tartufin, 32 € të paguara nga shitësi me shumicë dhe 32 € të paguara nga kuzhinierja shtojnë deri në 80 €. Pikërisht 80 € është 16% e 500 €, domethënë është 16 € e vlerës së shtuar të asaj tartufi. Prandaj kemi këtu një mënyrë për të mbledhur TVSH që e bën atë të paguajë saktësisht 16% të vlerës së shtuar pa marrë parasysh sa kthesa të një produkti dhe kur i dorëzohet më në fund konsumatorit.

  Kush paguan me të vërtetë TVSH-në?

  Pavarësisht nga sa mund të duket, TVSH-ja nuk paguhet nga gjetësi i tartufit, shitësi me shumicë dhe kuzhinierja, ata ua dorëzojnë paratë vetëm Administratave Publike. Në realitet, ai që paguan TVSH-në është konsumatori përfundimtar që paguan 16% të produktit dhe nuk ka kapacitet për ta zbritur atë (të tjerët dhanë vetëm diferencën midis TVSH-së që kishin mbledhur dhe TVSH-së që kishin paguar, në fjalë të tjera, ata zbresin TVSH-në që paguajnë).

  Në lojë, TVSH-ja funksionon saktësisht e njëjtë, blerja e të gjitha produkteve mbart TVSH (qoftë lëndë e parë apo produkte të gatshme) dhe kompanitë paguajnë TVSH-në që ata ngarkojnë më pak TVSH-në që paguajnë.

 8.   Pedro Fernandez dijo

  Por çmimi "pa TVSH" i mediamakt është i njëjtë me atë me TVSH të faqes në internet d apple, apo jo? ku eshte zbritja

 9.   Alicia dijo

  Një tjetër për listën tuaj të «pothuajse budallenjve» pasi kalova ditën pa TVSH për disa orë duke u përpjekur të blini një kompjuter, unë arrij të bëj blerjen dhe 17 ditë më vonë, ku është laptopi ??? I lodhur nga pritja pa ndonjë lajm për të, vendos të kontaktoj mediamarkt. Përgjigja juaj:

  Mirëmëngjes Zonja Alicia,

  Në lidhje me porosinë tuaj të vendosur përmes faqes sonë të internetit gjatë Ditës pa TVSH, ju informojmë se për shkak të një gabimi në kompjuter sistemi ju lejoi të vazhdoni me procesin e blerjes, megjithatë, aktualisht nuk kemi stok të produkteve të porosisë tuaj.

  Për këtë arsye dhe shumë keq për çdo shqetësim që mund t'ju shkaktojë, ne ju informojmë se kemi proceduar për të anuluar porosinë tuaj. Ne gjithashtu kemi proceduar për të bërë pagesën e shumës totale të ngarkuar në të njëjtën mënyrë pagese të përdorur në blerje.

  Ju informojmë se për shkak të padisponueshmërisë së aksioneve, ne kemi proceduar në përputhje me ato që specifikohen në termat dhe kushtet e shitjes së faqes në internet.

  Nuk është vetëm fakti i problemeve të faqes, është që në më tepër të mos më thuash se ata nuk kishin stok tani ata lajnë duart e tyre më kthejnë paratë e mia dhe ale ... qij mua në thelb, unë kam një laptop me hard disk 16gb ram 1tb me një çmim shumë të mirë dhe tani magjikisht nuk ka në gjendje. Më duket e turpshme që një kompani si kjo i trajton klientët e saj kështu dhe neglizhon në këtë mënyrë ... e pabesueshme ...

  Asgje nuk mund te behet ???

 10.   Daniel sam dijo

  Mediamark, ku është laptopi im?

  Unë do të tregoj përvojën e pakëndshme që pata sot
  me shërbimin e riparimit / kthimit të Mediamark, dhe sigurisht që
  Unë do të transmetoj në të gjitha kanalet e mundshme.

  Rezulton se duke përfituar nga dita pa TVSH e Mediamark (30
  Qershorin e verës së kaluar), vendosa të blej një kompjuter portativ, më specifikisht një
  Lenovo z510 çmimi real i të cilit ishte 799 euro dhe pasi zbriti TVSH-në isha
  ishte me 660 euro. Nuk ka problem derisa në shkurt ngarkuesi të ndalet
  funksioni E çoj në Mediamark dhe ata më thonë se për dy ose tre javë, pak a shumë, do të jetë gati. Tashmë një nga ato,
  E pyes vajzën që më ndjek nëse nuk do të më lërë një karikues
  të jetë pa laptop gjatë kësaj kohe. Ai më thotë jo, se do të duhej ta pyesja
  drejt Lenovo direkt. Unë i tregoj pakënaqësinë time, i them lamtumirë dhe largohem. Tek
  20 ditë afërsisht Ata më dërgojnë një tekst në mënyrë që ta marr. Të gjitha të mira, deri
  pas disa ditësh bateria fillon të dështojë. I kthehem Mediamark, komentoj
  çfarë ndodh dhe e njëjta gjë; Ata më thonë se duhet të lë laptopin dhe
  karikues, dhe se në 2 ose 3 javë ata më njoftojnë. Epo, ka kaluar gati një muaj
  deri më sot më thërret një burrë nga Mediamark dhe më komenton me një zë të trishtuar (më kujtoi
  Carlos Arias Navarro duke njoftuar vdekjen e Frankos) se nuk është e mundur
  ma kthe laptopin. Se kishte një problem me lenovo dhe se lenovo ato
  merr shumë kohë për ta kthyer atë. Ky është i gjithë informacioni për të cilin më jepni
  më shpjego pse nuk do ta kthej laptopin përsëri. Vazhdoni ta thoni më pas
  atje dhe se ata do të më tregojnë një laptop nga dyqani për të zëvendësuar timen.
  Shkoj në Mediamark dhe i them vajzës që merr pjesë në mua se çfarë ndodh. Bisedoni me të
  menaxher (të cilin nuk e pashë gjatë gjithë kohës që isha atje, përkundër timen
  kërkesat) dhe më thotë të shkoj atje ku kompjuterat që do të më mësojnë a
  disa prej tyre që janë akoma pak më të mirë se të mitë. Për të gjitha këto, unë pyes
  para vajzës faturën time të riparimit, pasi që ia kisha dhënë
  për ta kontrolluar, dhe unë i them nëse doni të bëni një fotokopje dhe
  ma dha. Ajo më thotë jo, se e mban sepse e kanë autorizuar
  ndryshimi për një laptop tjetër. Unë përgjigjem se akoma nuk kam pranuar asgjë dhe
  Ju lutemi bëni një fotokopje dhe më jepni faturën. Pa thënë asgjë, ai bën.
  Shkoj tek djali i kompjuterit. Unë i them se unë jam djali që ata kanë
  humbi laptopin, dhe ai pa dëshirë më tregon një laptop,
  konkretisht një Lenovo z50 me pak më shumë se 600 euro. Unë i them jo, atë laptop
  Isshtë më e ulët se e imja, kështu që ai më tregon një tjetër që kushton 950 euro. Shkurtimisht,
  Unë them që kompjuteri im nuk e ka atë vlerë dhe ai më thotë se do të më japin një bonus
  dhuratë për vlerën e laptopit dhe nëse dua një më të mirë do të duhet të paguaj
  ndryshim Shkoj te vajza e parë që më ndiqte dhe më tregon se çfarë më bëjnë
  një bonus prej 660 euro për kompjuterin, një çmim nën vlerën reale të
  kompjuter (799e, një kompjuter që është 8 muajsh dhe që i kam shijuar vetëm 5) duke më detyruar
  Epo, të fus para nga xhepi nëse dua, të paktën, me të njëjtat karakteristika.
  Unë them jo, më jep të njëjtën ose të paktën një me të njëjtat karakteristika.
  Më thotë se është ajo që ka dhe një mundësi tjetër nuk është e realizueshme. Unë ju tregoj timen
  Unë nuk jam dakord dhe u them atyre se ata kanë humbur laptopin tim, jo ​​mua, se unë nuk e kam bërë
  Nuk kam faj. Ai u përgjigj se jo, se kompjuteri nuk ishte i humbur, se
  lenovo me siguri nuk e ka parë riparimin e mundshëm dhe ata, me mirëbesim,
  ata do të sigurojnë një laptop tjetër. Unë i them se nëse nuk e ka humbur kompjuterin
  ju lutem ma sillni mua. Ai më thotë jo, nuk është e mundur. Padyshim
  Unë përgjigjem se nuk do të kaloj në hoop, më jep një laptop me
  të njëjtat karakteristika si të miat ose që ata më japin një kupon dhuratë për vlerën
  laptop i vertete. Ata refuzojnë plotësisht, dhe përpiqen të më shesin biçikletën që është z50
  është edhe më mirë se e imja. Kështu që unë i them asaj që të lutem më siguro karakteristikat
  nga kompjuteri dhe pyesni një ekspert nëse vërtet është e njëjta gjë. Mirë atje
  vajza shpërthen dhe më thotë jo, se nuk do të më sigurojë asgjë, se nuk është kështu
  punën tënde dhe nëse dua që të më japësh një fletë kërkese dhe të shkosh te
  konsumi. Epo, asgjë, unë i them asaj të mos më japë një për të më dhënë dy, një për Mediamark
  për konsum dhe një tjetër për të. Pas vendosjes së mjaft pengesave
  plotësoji ato (ai më thotë se nuk mund ta marr fletën nga institucioni, që kam
  të plotësoj njërën para se ai të ma japë tjetrën ose ta plotësoj një herë dy herë
  një fletë Mediamark), ndjeva keqardhje dhe nuk dua të vë një
  pretendoj asaj, i them asaj që të lutem më siguro karakteristikat e laptopit
  z50, së cilës edhe me një ton agresiv ai i përgjigjet përsëri se nuk do ta bëjë
  lehtësojë çdo gjë sepse nuk është puna e tij, të bëjë atë që dëshiron. Kështu që unë e vënë atë
  një pretendim në emrin tuaj. Ai madje thirri rojën e sigurisë,
  duke thënë se për të parë se çfarë më ka ndodhur që nëse nuk e kuptoj apo diçka. Epo, unë e bëra
  më në fund pretendimet dhe nesër jam gati t'i çoj në konsum. Une
  Unë pres që të shoh menaxherin. Ky, si një mi, nuk denjoi ta linte të tijin
  vend për fshehje nga ku dha urdhra, megjithëse kërkoi dy herë
  ai

  Pra, kujdes për Mediamark, i cili nuk është aq i bukur sa
  ata duan që ne të besojmë. Dhe mbi të gjitha, jini të kujdesshëm me shërbimin e riparimit dhe
  me ato sigurime që ata duan të na shesin, në të cilat ata premtojnë se do ta bëjnë
  jepni një send të barabartë ose më të mirë nëse i yni është dëmtuar (madje edhe ndonjë shitës
  Ai më tha që pas x kohë e hedh në tokë dhe ata më japin një të barabartë ose më të mirë
  bla bla bla bla bla, të përpiqesh t'i marrësh ato.)

  1.    korea dijo

   Përshëndetje, më vjen keq për atë që ju ka ndodhur.
   Ajo që nuk e kuptoj është se nëse keni paguar 660 €, dëshironi që ata t'ju japin 799 €. Nuk ka rëndësi se cili ishte çmimi i tij i vërtetë, ata duhet të kthejnë paratë që keni paguar. Asshtë sikur të bleva një këmishë në shitje për 5,95, 12,95 dhe kur ta kthej u them atyre që të më jepnin XNUMX që fillimisht vlente. Nuk ka ndonjë kuptim.
   Isshtë një kurvë që ju ndodh, por kuptoni se asgjë nuk është perfekte që ato gjëra mund të ndodhin.Duhet të kishit marrë paratë dhe të mos i kishit trëndafila kaq marramendëse.

 11.   Julian Sevillano dijo

  Pershendetje te gjitheve. Do të doja të raportoja një gjë

  Epo, jam mirë
  muaj pas një kompjuteri macbook 13 model modeli i ri i këtij viti,
  Po prisja totalisht që dita të dilte pa TVSH. sot dhe
  hyri në faqen e internetit të mediamarkt dhe habia ime është se macbook ke keria
  kalon nga vlera 1320 € në 1419 € !!!!

  gjë që më zemëron shumë ...
  .. por historia nuk mbaron këtu, sepse në kutinë time postare në shtëpi kishte
  publiciteti i ri ka ardhur nga këta njerëz që nuk kanë flokë budallai,
  oferta është që nëse merrni kompjuterin tuaj të vjetër ata do t'ju zbritin
  120 € nëse bleni një mak me vlerë më shumë se 1000 €
  Me fjalë të tjera, nëse bëj matematikë dhe zbres çmimin aktual të kompjuterit në 26, do të ishte: 5-2015 = 1419 € !!!!!!!!

  dhe tani krahasojeni atë me çmimin e djeshëm 25/5/2015
  e cila ishte 1320 € in. me pak fjalë, zbritja reale është 20 €
  as 120 as 50 …… .. !!! 20 € !!!!

  me
  Do të doja të dija se çfarë mendon për gjithë këtë ... pse qesh me të
  njerëz, fraza juaj kryesore është "Unë nuk jam budalla", por ju vërtet dëshironi
  thuaj nuk jane budallenj por ti je ????

 12.   Peter dijo

  Një vit më parë bleva një TV me ekran të sheshtë Samsung të madh, dukej shumë mirë në dyqan dhe kjo sepse ata kanë definicion të lartë atje. Kur e mora në shtëpi dukej e errët edhe me shkëlqim maksimal. E mora në gjysmë marke dhe ata nuk më dhanë një tjetër, ata e çuan tek teknikët. Ditë më vonë shkova ta marr dhe ishte e njëjta gjë. E mora përsëri dhe e mora këtë herë të dytë që e provova në të njëjtin dyqan, dhe dukej po aq e errët. Shefi i supozuar i shkëmbimit më tha se ishte mirë, duke debatuar me të. Kështu që unë kërkova dy fletë ankese, njëra për gjysmë marke dhe tjetra për të raportuar përgjegjësin e shkëmbimeve si gënjeshtar. Më në fund ata e morën televizorin përsëri te tekniku dhe kur e morën atë në fletën e kthimit ata rrëfyen se ishte gabim dhe se u duhej të ndryshonin të gjithë programin, domethënë televizori nuk ia vlente një patate. E mora me vete, ishte më mirë dhe përfundova ta shisja tek një i afërm dhe u betova të mos blija më shumë në mediamark, sepse produktet e daljeve me defekte i vendosnin ato midis atyre që janë të mira

 13.   anonim dijo

  JAJAJAJAJAJAJA qesh qe nuk qan mediamarkt eshte kompania me mashtruese qe ekziston pasi 90% e produkteve te saj jane produkte te perdorura dhe te riparuara te cilat i shesin sikur te ishin te reja pa perdor sepse me ka ndodhur dhe jo vetem nje here por dy. dhe si një thënie e mirë që thotë dy nëse tre nuk mbërrin. Pervec gjithckaje te permendur eshte me mire te blesh jashte ofertave te BLACK FRIDAY pasi si ata ashtu edhe shume kompani te tjera mashtrojne me cmime sepse ne realitet nuk bejne asnje oferte apo ulin cmimet te ngarkojne dyfish dicka qe pastaj del nga ofertat. dhe merrni të njëjtin produkt edhe më lirë Spanja mashtron me çmimet në shumë institucione që e shoh shumë keq të vërtetën ...
  Si e njejta vendos oferta 4 dite pa TVSH se dhe asgje nuk eshte si ai qe ka kolle dhe kruan bythen sepse per te hapur ndonje kompani duke qene brenda asaj qe eshte SPANIA ne kete rast ISLAS CANARIAS duhet te na ngarkojne TVSH-ne si shume kanarina nuk e bejne. pagu TVSH per te pare nese e kuptove menjehere qe dukesh mendjeshkurter qe i shkon te gjithe biznesmeneve qe kalojne ne forum dhe lexojne se me shume se nje ben zakonisht, prandaj NE ISHujt KANARI PO HUMBEN SHUM SHITJE NE PERGJITHSI SEPSE TI SHIT MË SHQENJ QË ËSHTË JASHTË SPANËS DHE PËRDORON PRODUKTET TË CILAT TASHME JANË TË NDERRUARA.