Cook njofton fjalimin e diplomimit përmes Animoji

kuzhinier tim

Duhej të ndodhte. Me kujtimin e fjalimit mitik të diplomimit të dhënë nga Steve Jobs në Universitetin Stanford ende në retinë, Tim Cook ka njoftuar një fjalim të ngjashëm në Universitetin e tij në diplomimin e këtij viti.

Sidoqoftë, njoftimi i këtij fjalimi, i cili do të zhvillohet në Universitetin Duke, ku Cook bëri studimet, është bërë në një mënyrë krejtësisht inovative, duke aluduar në zhvillimet më të fundit të prezantuara nga kompania me bazë në Cupertino. Videon mund ta shihni më poshtë:

Siç mund ta shihni, me ndihmën e studentëve dhe profesorëve të Universitetit në fjalë, dhe madje edhe presidentit të tij, Vincent Price, Tim Cook njofton praninë e tij në diplomimin e këtij viti, më 13 maj, në një mënyrë disi të veçantë, duke përdorur Animojis-in e famshëm që iPhone X i ri po e bën kaq modë. Videoja nuk është e humbur. Siç mund ta shohim, një veçori tjetër e këtyre emoji-ve dinamike dinamike.

Ashtu si emri i tij disa vjet më parë, Cook shpreson të hyjë në histori duke cituar një fjalim kryesor që ka frymëzuar valë studentësh në të gjithë Shtetet e Bashkuara dhe nëpër botë për breza të tërë. Megjithëse Cook ka ende shumë muaj përpara për të përgatitur prezantimin e tij, askush nuk dyshon në rëndësinë që do të ketë, kështu që pritet një punë e përpiktë dhe një fjalim me detaje, për të përcjellë atë që CEO i Apple dëshiron të kontribuojë në shoqërinë e sotme. Me siguri do të jetë një ditë historike.

Cook do të përballet, 30 vjet më vonë, në të cilën ai shkoi në Universitetin e tij kur ishte student. Nga I'm From Mac ne presim me padurim këtë ditë dhe atë që Cook ka për të na thënë në një konferencë që, ne jemi të sigurt, do të jetë një ditë kyçe për Apple në 2018. Ne vetëm mund të presim. Shënuar në kalendarin tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.