Tim Cook shfaqet në skenë pas Keynote

tim-gatuaj-gma

Ne jemi tashmë një javë nga rasti i fundit ku Apple prezantoi iPhone 7 dhe 7 Plus të ri, si dhe Apple Watch Series 2, dhe përmirësime të ndryshme si AirPos i ri, kufjet pa tel të markës.

Pas kësaj ngjarjeje, nuk do të duhet shumë që Tim Cook, CEO i Apple, të shfaqet përsëri në media. Në fakt, do ta bëjë këtë pasdite, në programin amerikan "Mirëmëngjesi Amerikë", i cili transmetohet sot në mes të orës 7.00:9.00 dhe 16.00:18.00 paradite me kohën lokale (midis orës XNUMX:XNUMX dhe XNUMX:XNUMX pasdite Spanjisht).

Megjithatë, ne tashmë kemi qenë në gjendje të shohim një pamje të vogël të asaj që mund të shihet në programin e përmendur, pasi që në Twitter, ata kanë postuar një skicë të intervistës. Në të, ne mund të shohim një Kuzhinier krenar që mbron ashpër AirPods të rinj të kompanisë Kaliforniane.

Klipi i përbashkët ofron një vështrim të shkurtër të bisedës. Robin Roberts, pyesni Cook rreth nëse kufjet janë të prirura të bien gjatë përdorimit, gunga, etj. Për çudi, Tim Cook shton me besim:

"Kam qenë në punë rutine, kam ecur, kam bërë të gjitha gjërat që ju normalisht bëni", tha ai, duke shtuar, "Ju e dini atë ndjenjën e të ecurit me kufje dhe të ndjeheni sikur jeni kapur vazhdimisht deri në diçka? Falë AirPods të ri nuk do ta keni kurrë atë problem.«

Ai më tej shpjegon se ai ka qenë duke përdorur AirPods vetë për një kohë tani dhe kurrë nuk ka pasur një problem rënie. Per atë, Kufjet me tela janë në të vërtetë më të prirura për rëniesidomos gjatë stërvitjes, për shkak të peshës shtesë që kabllo i siguron kufjeve. Përveç kësaj, lëvizja e saj mund të shkaktojë hov dhe rrëzime. Por kjo, thotë ai, nuk do të ndodhë me kufjet e reja pa tel të markës.

Ai gjithashtu iu referua ndarja e karikimit dhe magazinimit për AirPods, një pjesë thelbësore e këtyre në kohën e lidhjes Bluetooth me smartphone-in tonë, për shembull.

Gjatë intervistës, ka të ngjarë që CEO i Apple flisni përveç pjesës tjetër të pajisjeve të prezantuara së fundmi nga kompania me bazë në Cupertino, në fjalën e saj të fundit të 7 shtatorit.

Ti mund te shohesh klipi i paraqitur në Twitter këtu.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.