Tim Cook do të vazhdojë të vërë bast për telekomunikimin pas pandemisë

CEO i Apple Tim Cook

Tim Cook, CEO i një prej kompanive më të suksesshme në botë me të ardhura gjithnjë e më mbresëlënëse, nënvizon rëndësinë e telepunimit edhe kur pandemia është zhdukur. Shifrat mbështesin Tim dhe kompaninë e tij (dhe shumë të tjerë gjithashtu) për të vazhduar përdorimin e një pune të përzier midis ballë për ballë dhe nga shtëpia. Shumë funksione mund të ndiqen në milje larg zyrës, megjithëse puna ballë për ballë është gjithmonë thelbësore në detyrat e tjera. Apple do të vazhdojë të vërë bast për punë në distancë.

Pavarësisht nga pandemia që po shkatërron miliona jetë dhe punë në të gjithë botën. Pavarësisht bizneseve që janë shkatërruar dhe u është dashur të mbyllin dyert, Apple vazhdon të mbledhë suksese. Logjikisht nuk është diçka e një dite apo e një viti. Ai po korr atë që ka mbjellë për dekada. Tani për tani Apple është kompania numër 1 në sektorin e saj me rreth përfitime mbresëlënëse dhe me disa numra skandali.

Në prezantimin e rezultateve të tremujorit të dytë, Apple përmendi me mbështetjen e numrave në rritje përsëri, atë telework është e ardhmja dhe se ajo ka mbërritur në mes të një pandemie, por ka ardhur për të qëndruar përtej. Edhe nëse rregullat zbuten, numri i infeksioneve bie dhe mbaron pandemia, puna nga shtëpia ka provuar të jetë e dobishme dhe do të vazhdojë të jetë një faktor për t'u marrë parasysh.

Kur të mbarojë kjo pandemi, shumë kompani do të vazhdojnë të veprojnë në të mënyra hibride. Puna nga shtëpia do të vazhdojë të jetë shumë e rëndësishme.

Si në çdo gjë, puna nga shtëpia ka të vetat Pro dhe kundra. Për momentin duket se kompanitë kanë gjetur një vend që duhet ta shfrytëzojnë dhe ta bëjnë mirë, sepse ajo që po shihet është se përfitimet janë të njëjta ose më të mira se në mënyra të tjera.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.