Ky është dyqani i ri Apple në Bruksel, me një koncept të ri, më produktiv

Dyqani Apple-Bruksel-jashtme

Vetëm dy ditë deri në hapjen e të parës Apple Store Nga Brukseli ne tashmë kemi qasje në imazhet e para të marra nga të pranishmit të ftuar në inaugurimin e tij për pozicione të larta dhe media. Një vështrim i thjeshtë në tre fotografi na tregon një ndryshim rrënjësor në koncept si për përdorim, ashtu edhe për dekorimin e brendshëm dhe të jashtëm të atyre që njohim sot për sa i përket Apple Store. 

Ishte e qartë se Apple Store do të pësonte modifikime për sa i përket dizajnit të saj të brendshëm dhe rimodelimit të hapësirave të caktuara dhe ashtu ka qenë. Shtë modifikuar deri në konceptin e Barit Genius mitik.

Media dhe autoritete të caktuara kanë pasur fatin të kenë mundësi të hyjnë në dyqanin e ri Apple në Bruksel që do të hapë dyert e tij të shtunën e ardhshme. Sapo i afrohemi dyqanit, mund të shohim se koncepti i tyre ka ndryshuar. Jashtë ata kanë instaluar kristale të pamasë që shërbejnë si muri kryesor dhe që lakohen në majë sikur përqafojnë ndërtesën. 

Ekspozuesit-Apple-Store-Bruksel

Brenda gjejmë një hapësirë ​​të rimagjinuar në të cilën përdorimi i materialeve natyrore të tilla si druri pa asnjë lloj llaku është i domosdoshëm. Me tutje, Midis secilës prej tavolinave, janë vendosur disa vazo me pemë që e bëjnë ambientin në dyqan shumë më të rehatshëm. 

Pemë_Dyqane Apple-Bruksel

Nga ana tjetër, kasat e ekranit të aksesorëve janë ridizenjuar duke e bërë gjithçka shumë më afër dorës për klientin ndërsa nuk mbingarkon modelin e Dyqanit Apple në përgjithësi. Do të duhet të presim deri të Shtunën për të parë më shumë fotografi nga ato që Jonathan Ive dhe ekipi i tij kanë bërë së bashku.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.