Ky është dyqani për ushtarakët dhe veteranët që Apple sapo hapi

E vërteta është se ajo është një iniciativë pioniere në rastin e Apple dhe ne kurrë nuk kemi parë diçka të tillë më parë. Shtë një dyqan në internet në uebfaqen amerikane të Apple, ku Ushtarakë dhe Veteranë që banojnë në Shtetet e Bashkuara Ata kanë mundësinë për të blerë një Mac, iPhone, Apple Watch, HomePod, Apple TV, AirPods dhe pjesën tjetër të produkteve me një zbritje në çmimin zyrtar.

Në këtë rast duket se zbritja maksimale është 10% në çmimin e shënuar nga produktet e reja, një zbritje që siç them unë nuk e kishim parë kurrë më parë dhe që tani duket se është këtu për të qëndruar në faqen e internetit të Apple. 

Pa akreditim zyrtar nuk ka zbritje që ia vlen

Për të shijuar këto zbritje, nuk mjafton të thuash se dikush është një ushtarak ose veteran i luftës, është e nevojshme të sigurohet dokumentacioni përkatës për këtë dhe vetëm në atë moment aktivizohet ulja e çmimit për secilën prej produktet që ata shesin. djemtë Cupertino në dyqanet e tyre. Ky është një fakt i rëndësishëm dhe është se deri vonë një zbritje e ngjashme me studentët mund të përdorej nga kushdo pa treguar ndonjë lloj dokumenti që tregon se ata vërtet mund të përfitonin nga promovimi, kjo përfundoi pak kohë më parë dhe tani Kërkohet dokumentacioni UNIDAYS.

Ata veteranë ose ushtarakë të cilët kohët e fundit kanë blerë një produkt të Apple mund të kenë mundësinë e kthimit të produktit ose përfitimit të zbritjes me një kartë dhuratë ose të ngjashme, ne nuk e dimë vërtet nëse është kështu, por duhet. Shtoni se të afërmit e drejtpërdrejtë të këtij grupi gjithashtu mund të përfitoni nga këto zbritje. Pa dyshim një fushatë interesante për rrit shitjet në këtë periudhë të vitit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.