Ky është Apple Park, i thënë nga një kandidat për të punuar për Apple

Në orët e fundit kemi njohur përmes një mediumi amerikan, një nga shkrimi i një vizite në Apple Park, nga një person që mori pjesë në një intervistë për punë. Formulimi i vizitës, botuar në Reddit, është fshirë. Në çdo rast, shumë media e kanë marrë atë dhe në Soy de Mac ne ju tregojmë për këtë.

Në tekst ne mund të marrim një ide të funksionimit të brendshëm në Apple Park, stafi mësimdhënës dhe aparatet e kafesë që aktivizohen nga iPad. Një përvojë që ne e dimë nga dora e këtij vizitori, në një nga qendrat më të rezervuara në tokë.

Vizitori na tregon se gjëja e parë që duhet të bësh është të regjistrohesh. Pastaj ata i dhanë atij një akreditimi, me emrin tuaj dhe datën efektive të ditës. Ata më pas e drejtuan atë te Ndertesa kryesore. Gjatë udhëtimit, pemët dhe pabarazia përreth ndërtesave të Apple Park mund të vlerësohen.

Kristalet e Parkut të Mollës Me të arritur në ndërtesë, gjetëm personelin e sigurisë të identifikuar me uniforma blu dhe recepsionistë me këmisha jeshile, të cilët veprojnë si udhëzues. Roli i këtyre punonjësve është i ngjashëm me atë të kryer në Apple Store, derisa të caktohet një person përgjegjës për kërkesën tuaj. Këta punonjës ju drejtojnë në një zonë pritjeje, ku kujdeset edhe detaji më i vogël: divane të rehatshëm, karrige ergonomike, madje edhe ëmbëlsira dhe kafe. Këtu gjejmë iPad për të shpërndarë sasinë e saktë të kafesë, ose ujë në temperaturën e dëshiruar.

Pasi u aksesua dhoma ku zhvillohen intervistat, e përbërë nga kryesisht druri, me vrima të vogla për ajrosjen e dhomës. Ky ajrosje duhet të jetë më se i mjaftueshëm, pasi dhomat janë të kondicionuara siç duhet, por nuk vërehen çarje të ventilimit. Tavani është bërë prej graniti, dhe muret prej qelqi, si në pjesën më të madhe të ndërtesës, i shoqëruar nga blinds motorizuar që lejojnë marrjen e intimitetit të dëshiruar.

Arsyet pse formulimi është zhdukur nga dasma Reddit janë të panjohura. Me siguri i njëjti redaktor e ka tërhequr atë për të mos u dëmtuar në procesin e përzgjedhjes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.