Ky mjedis për Mac Pro duket i krijuar nga Apple

Mac Pro

Pavarësisht se ku e shikoni, Mac Pro është cilësia, fuqia, dizajni, por mbi të gjitha është luks. Një kompjuter në stilin, modelin dhe ekskluzivitetin më të Apple. Përdoruesit që zotërojnë një model kanë një përgjegjësi të madhe, sepse është një kompjuter që meriton një vend të veçantë në kompani ose në shtëpi. Nuk mund të jetë thjesht një kompjuter tjetër dhe kjo është diçka që Jonathan Morrison e ka kuptuar në mënyrë të përsosur, duke krijuar një mjedis perfekt Mac Pro.

Nëse vendosni të shpenzoni paratë që kushton Mac Pro, duhet të keni planifikuar paraprakisht se ku t'i vendosni, për çfarë t'i përdorni dhe madje edhe nëse vendi i zgjedhur është i duhuri. Mjedisi për Mac Pro është thelbësor. Ne nuk mund ta vendosim këtë "bug" kudo ose me ndonjë pajisje shtesë.

Jonathan Morrison, një YouTube i specializuar në vegla, Kjo është mënyra se si ai e kupton atë dhe ka krijuar mjedisin për Mac Pro, perfekt dhe që duket i krijuar nga vetë Apple.

Ambienti për Mac Pro

Mac Pro i ri që kemi në të djathtë të desktopit shoqërohet nga një seri aksesorësh që përshtaten në mënyrë të përsosur me të. Sigurisht, mund të mendojmë se ndoshta nuk ka shumë merita, sepse ndoshta ka zgjedhur më të mirën nga më të mirat në secilën pajisje. Por ambienti në të cilin ai ndodhet, dhoma, duket se është ndërtuar rreth Mac Pro.

Aksesorët e përdorur nga YouTuber, janë:

32-inç Apple Pro Display XR të cilës i është shtuar mbështetja zyrtare e Apple, Pro Stand. Logjikisht ky set është shumë i shtrenjtë por nëse doni ekskluzivitet dhe dizajn, nuk mund të zgjidhni ndonjë konfigurim tjetër të ekranit. Më e mira për më të mirën.

E shoqëron moduli RAID 32 TB, i dizajnuar posaçërisht për Mac Pro. Përveç tastierës Apple Magic, një palë vëzhgues Dynaudio LYD 48 me 3 drejtime Powered Studio dhe aksesori më i lirë nga të gjithë, por kjo nuk do të thotë se nuk është nga më të mirat në kategorinë e saj. Ne flasim për miun, a Maus pa tel të avancuar Logitech MX Master 3.

Një konfigurim i shkëlqyeshëm dhe shumë, shumë i shtrenjtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.