Ky karikues Mac nga ElevationLab është thjesht i shkëlqyeshëm.

Qendër Elevation

Një nga gjërat që më tërhoqi vëmendjen më shumë Mbushës MagSafe ato ishin ato skeda që ai kishte dhe që shërbenin për të mbështjellë vetë kabllon. Dukej si një ide e shkëlqyer, e thjeshtë dhe shumë funksionale. Tani kur kam shikuar këtë karikues të ri USB-C për Mac nga ElevationLab, kam menduar përsëri të njëjtën gjë: Thjesht shkëlqyeshëm. Një karikues i projektuar për të pasur gjithçka shumë të mbledhur dhe gjithmonë të thirrur në dorë Qendër Elevation 

ElevationHub nga ElevationLab

Ndoshta një nga artikujt që ne i kushtojmë vëmendje më të vogël kur blejmë një pajisje të re është ngarkuesi i saj. Unë i kam parë ata që kur zbulova skedat MagSafe. Askush nuk më ka befasuar aq shumë sa kjo nga ElevationLab. Një karikues për Mac që përdorin një port USB të tipit C. Një karikues që përveç se mund të mbledhë kabllon tuaj rreth tij, ju lejon të lidhni një memorie USB dhe një kartë SD.

Me një goditje stilolaps ju kurseni duke kërkuar të blini Hub për Mac.Ky model i quajtur ElevationHub aktualisht është në shitje. Ashtë për të ardhur keq që nuk mund ta blejmë edhe nga Spanja. Shpresojmë se mund të bëhet pak më vonë. Ato janë në të vërtetë dy pjesë. Njëri ngarkuesin dhe tjetri Hub. Sidoqoftë, ato mund të bashkohen nga një kasetë elastike, e cila është ajo që do të na ndihmojë të mbështjellim kabllon dhe ta kemi gjithmonë gati. Kur nuk duam karikues, mund të përdorim Hub sepse ai ka, sigurisht, lidhjen e tij USB të tipit C.

Karikuesi mund të blihet në pajisjen tuaj modaliteti "normal" ose në versionin "premium" i cili vjen me një kabllo USB-C me shpejtësi të plotë që mbështet shpejtësi deri në 5Gbps. Çmimet janë rreth 39,95 dollarë ose 49,96 dollarë në varësi të versionit që zgjedhim. Shpresojmë së shpejti ta shohim këtë produkt në dyqanet spanjolle. Tani për tani do të shohim se si sillen shitjet nga faqja e tyre në internet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.