U lëshua përditësimi i mbështetjes së pajisjes MacOS Big Sur

macOS Big Sur

Këtë pasdite Apple lançoi një version i ri i përditësimit për mbështetjen e pajisjesMe Në këtë kuptim, duhet thënë se është një azhurnim i vogël, por që është e rëndësishme ta instaloni për funksionimin e duhur midis pajisjeve iOS dhe Mac.

Madhësia e këtij azhurnimi nuk është shumë e madhe kështu që në një moment do të kemi pajisjet e përditësuara. Në këtë rast rregullon një problem me azhurnimin dhe rivendosjen e pajisjeve me sistemin operativ iOS ose iPadOS të lidhur me Mac.

Përditësimi i Big Sur

Ne nuk kemi të dhëna të sakta për përmirësimet që janë shtuar në këtë version të ri, por është e qartë se një problem me lidhjen midis pajisjeve dhe Mac është zgjidhur. Nuk do të ishte për t'u habitur nëse kjo do të lëshohej për Rregulloni gabimet midis Finder në Mac tuaj dhe modeleve të reja iPhone 13, iPad mini të ri dhe iPad të gjeneratës së XNUMX-të.

Madhësia e këtij skedari azhurnimi është 195,6 MB dhe nuk kërkon një rindezje të kompjuterit pasi të jetë instaluar kështu që nuk ka nevojë të shqetësoheni për kohën e instalimit. Siç thamë në fillim, është një moment për të kryer këtë përditësim, kështu që është mirë që të përditësohet sa më shpejt që të jetë e mundur për të shmangur gabimet e mundshme të zgjidhura me të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)