Versioni përfundimtar MacOS Big Sur 11.5 i lëshuar për të gjithë përdoruesit

Apple hap zonat e zonave versionet më të fundit të sistemeve të saj operative për të gjitha pajisjet. Dje ai lansoi ato të fundit që do të vinin, të cilat ishin ato për Mac dhe iPad, pajisjet e tjera janë azhurnuar tashmë dhe Ata përballen me shtrirjen e fundit për versionet e reja së bashku me MacOS të ri Monterey.

Një ditë pas mbërritjes së versioneve zyrtare të iOS, watchOS dhe tvOS, Versionet përfundimtare të macOS 11.5 Big Sur dhe iPadOS 14.7 vijnë zyrtarisht. Me këtë rast, ajo që kemi në macOS Big Sur 11.5 është ajo që kishim komentuar tashmë në kohën e prezantimit të këtij versioni, macOS i ri Big Sur 11.5 përfshin përmirësimet e mëposhtme për Mac:

  • Biblioteka e podcastit ju lejon të zgjidhni nëse do të shikoni të gjitha shfaqjet ose vetëm ato që ndiqni.
  • Aplikacioni Music mund të mos azhurnojë numrin e lojës dhe datën e fundit të luajtur në bibliotekë.
  • Kartat inteligjente mund të mos funksionojnë kur hyni në Mac me çipin M1.

Në rastin tonë personal, sistemi operativ macOS Big Sur 11.5 ka një madhësi prej 2,93 GB hapësirë ​​në MacBook 12 inç, por kjo hapësirë ​​mund të ndryshojë në varësi të pajisjeve, prandaj mos u shqetësoni nëse është diçka më e madhe ose më e vogël në këtë tuaj do të varet nga Mac në të cilin është instaluar. Më mbaj mend që të instaloj versionin e fundit në preferencat e sistemit dhe të klikoj në seksionin e azhurnimeve, në varësi të shpejtësisë së lidhjes suaj mund të duhet pak a shumë për tu instaluar, në çdo rast Ne rekomandojmë që pajisjet të jenë të lidhura me rrjetin elektrik.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.