Çlironi imagjinatën tuaj me këto gërma shkencore

Kur krijoni çdo lloj dokumenti, varësisht nga qëllimi i tij, broshura reklamuese, prezantimi, karta e biznesit ... macOS na vë në dispozicion një numër të madh burimesh me të cilat ne mund t'i rregullojmë plotësisht punët tona krijuese, por ndonjëherë, na duhen disa gërma me tema specifike.

macFonts Sci-Fi vë në dispozicionin tonë një numër të madh të shkronjave me të cilat mund të krijojmë çdo lloj pune krijuese, shkronja me të cilat imagjinata jonë mund të shkojë pak më tej. Pavarësisht nga fakti që kjo paketë fontesh na ofron një larmi të madhe të tyre, Ajo shquhet veçanërisht për temën e saj të trillimeve shkencore.

Nëse na pëlqejnë trillimet shkencore dhe burimet që mund t’i gjejmë natyrshëm në macOS, ato nuk i plotësojnë mjaft nevojat tona, ne kemi në dispozicion këtë paketë shkronjash, e cila ka një çmim prej 5,49 euro në Mac App Store, ose mund të kërkojmë në internet midis faqeve të ndryshme në internet që na ofrojnë gërma, shumë prej tyre janë falas, por më të mirat Ata gjithmonë paguhen, kështu që ka të ngjarë të jetë më e lirë për të marrë këtë aplikacion font për Mac.

macFonts - Sci Fi na ofron gati 4.000 shkronja, shkronja që mund t'i përdorim në çdo lloj projekti ose pune që duhet t'i rregullojmë me gërma origjinale, për ta bërë punën tonë të dallojë nga pjesa më e madhe e konkurrencës.

Të gjitha këto gërma, pasi të instalohen në kompjuterin tonë, mund të përdoret nga çdo lloj aplikacioni me InDesign, Illustrator, Photoshop, Microsoft Office, Pages, Numbers, Keynote, Pixelmator dhe çdo aplikacion tjetër që na lejon të shkruajmë tekst.

macFonts Sci-Fi, pavarësisht nga emri i tij, jo vetëm që na ofron burime në lidhje me trillimet shkencore, por vë në dispozicionin tonë një katalog të gjerë burimesh të shumë temave, kështu që nuk duhet të ngatërrohemi nga emri. Çmimi i tij në Mac App Store është 16,99 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.