Versionet përfundimtare të watchOS 6.2, tvOS 13.4 të lëshuara

Beta watchOS tvOS

Duket se lajmet kryesore janë sjellë në iOS dhe iPadOS si në rastet e mëparshme, por macOS, watchOS dhe tvOS gjithashtu kanë lajmet e tyre në këto versione përfundimtare të lëshuara nga Apple disa orë më parë. Në këtë rast, versioni watchOS 6.2 shton mbështetje për blerjen brenda aplikacionit të aplikacioneve përveç aktivizimit të Funksionaliteti i EKG-së në Apple Watch të pajtueshëm në Kili, Turqi dhe Zelandën e Re.

Të gjitha versionet shtojnë veçori të reja, megjithëse është e vërtetë që pjesa më e mirë është marrë këtë herë nga iPadOS dhe versioni iOS për iPhone. Në çdo rast, është e rëndësishme të azhurnoni të gjitha pajisjet Apple që kemi në shtëpi sa më shpejt të jetë e mundur, që nga viti Sistemi operativ HomePod ka marrë gjithashtu një azhurnim.

Artikulli i lidhur:
Në dispozicion macOS Catalina 10.15.4 me lajme interesante

Lajmet për këto versione të watchOS dhe tvOS nuk janë përqendruar vetëm në përmirësimet e stabilitetit dhe përmirësimet në sigurinë e sistemit, megjithëse është e vërtetë që ato gjithashtu shtohen si në të gjitha versionet e reja që vijnë tek ne. pazar universal Midis aplikacioneve është diçka që ne gjithashtu kemi si një risi në këto versione të reja kështu që në teori do të shohim më shumë aplikacione të disponueshme sidomos në dyqanin e aplikacioneve macOS, kurdo që të duan zhvilluesit, natyrisht.

Covid-19 nuk ndalon makineritë e Apple, megjithëse është e vërtetë që po ngadalëson shumë opsionet që të gjitha kompanitë kanë për të treguar lajmet e tyre në botë, duke eliminuar ngjarje të rëndësishme të tilla si Google I / O, E3 ose madje duke shndërruar një ngjarje masive siç është WWDC në një ngjarje online. Shpresojmë që gjithçka do të përmirësohet, por tani duket e vështirë të shohësh një fund të afërt të krizës së shkaktuar nga kjo pandemi. Shumë guxim dhe forcë!

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.