Lëvizjet e Kartës suaj Apple gjithashtu në formatin OFX

Ju mund të eksportoni operacionet çdo muaj në një CSV

Më pak se një muaj më parë kemi njoftuar mundësia e eksportimit të lëvizjeve të Apple Card në formatin CSV. Tani ne gjithashtu mund t'i eksportojmë ato në një format më specifik për këto qëllime. OFX tani është në dispozicion.

Të jesh në gjendje të eksportosh transaksione të Apple Card në CSV është shumë mirë që të jesh në gjendje të mbash një kontroll më shterues të tyre. Por që ato gjithashtu mund të jenë eksportimi në këtë format të ri është edhe më i mirë.

OFX një format më specifik për këtë lloj transaksioni

Unë njoh disa njerëz që menaxhojnë financat e tyre përmes Numrave ose fletëve Excel. Në këtë mënyrë ata kanë një kontroll më shterues të të ardhurave dhe shpenzimeve të tyre duke qenë në gjendje të bëjë edhe parashikime të shpenzimeve ose buxheteve.

Një muaj më parë Apple vendosi që lëvizjet të bëhen me Apple Card mund të eksportohet në CSV dhe në këtë mënyrë të jetë më shteruese me lëvizjet. Sidomos kur karta u lëshohej njerëzve që nuk arrinin numrin minimumet e kërkuara të imponuara nga Goldman Sachs.

Tani ne gjithashtu mund të eksportojmë operacione në formatin OFX. Ky format i njohur si Open File Financial Exchange Wasshtë krijuar nga CheckFree, Intuit dhe Microsoft në fillim të vitit 1997. shtë një format që përmban transaksione, deklarata dhe informacione të tjera financiare.

Ju mund të eksportoni të dhënat e Kartës Apple në formatin OFX

Ai mbështet pagesat e faturave, investimet dhe transferimet e taksave përmes internetit. Në mënyrë që të hapim këto skedarë në Mac, ne mund të përdorim Numrat.

Mënyra për të eksportuar Këto të dhëna nga formati Apple Card në OFX janë shumë të thjeshta:

  1. Ne hapim Aplikacionin Wallet dhe ne zgjedhim Apple Card. Ne klikojmë atje ku thotë "lëvizjet".
  2. Ne zgjedhim ndonjë prej tyre dhe zgjedhim opsionin për të eksportuar.
  3. Aty do të shohim të dy formatet e mbështetur deri më tani: CSV dhe OFX. Ne zgjedhim atë që na përshtatet më shumë dhe kaq.

Duket se për momentin në këtë format të ri, ne mund të shkarkojmë vetëm një muaj, por Apple pohon se deri në fund të vitit, ne do të jemi në gjendje të shkarkojmë disa muaj në të njëjtën kohë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.