Shpejt lëvizni skedarët midis desktopëve në OS X me Yoink

Aplikimi-Yoink

Sa herë e keni gjetur veten në situatën e të pasurit të një serie skedarësh në ekranin e një prej desktopëve OS X dhe të dëshironi t'i çoni ato në një aplikacion të caktuar? Gjesti që normalisht duhet të bëni është që së pari të zgjidhni skedarët që dëshironi të zhvendosni nga një aplikacion në tjetrin dhe pastaj t'i tërhiqni në skajin e djathtë ose të majtë të desktopit derisa të shfaqen të tjerët desktop që më parë ju është dashur të krijoni dhe në të cilin do të keni të hapur aplikacionin e destinacionit.

Sidoqoftë, ekziston një zhvillues që ka krijuar një aplikacion që na ndihmon në këtë detyrë. Aplikimi që ne duam t'ju tregojmë është telefono yoink dhe nuk është asgjë më shumë se një "sirtar" që shfaqet dhe fshihet në anën e ekranit që ne ia tregojmë dhe ruan skedarët që duam të përdorim në aplikacione të tjera.

Shtë një mënyrë shumë e thjeshtë dhe e pastër për të qenë në gjendje të përdorni skedarë të caktuar në aplikacione të tjera ose për të qenë në gjendje t'i gjeni ato skedarë në dosjet e tyre të destinacionit. Imagjinoni që ajo që dëshironi është të ruani një sërë skedarësh në një dosje të caktuar. Rrjedha normale e punës është të hyni në Finder, të lundroni nëpër strukturën e dosjes derisa të arrini atë që dëshironi, pastaj vendosni dritaren mënjanë, zgjidhni skedarët që dëshironi të zhvendosni dhe tërhiqni ato në dosjen e destinacionit.

Me Yoink rrjedha e punës thjeshtohet dhe gjithçka që duhet të bëni është të kapni skedarët dhe t'i hidhni në kutinë Yoink. Dosjet qëndrojnë atje derisa t'i kontrolloni. Pastaj ju shkoni në dosjen që dëshironi dhe për të marrë skedarët nuk duhet të lëvizni dritaren për të parë skedarët, mjafton me ju lëvizni kursorin në anën e ekranit dhe tërhiqni skedarët tuaj nga kutia Yoink në dosje. 

Ne ju lëmë një video në të cilën shpjegohet me hollësi funksionimi i këtij aplikacioni të mrekullueshëm.

Aplikimi mund të gjendet në Mac App Store me një çmim prej 6,99 euro.

Yoink - Zvarritje dhe hedhje e përmirësuar (Lidhja e AppStore)
Yoink - Zvarritje dhe rënie e përmirësuar8,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.