l0vetodream pretendon se iMac i ri do të jetë edhe më i madh se ai aktual

IMac Pro modulare e përparme

Kur mbetet pak për të parë ngjarjen e Apple dhe për të ditur se çfarë do të na sjellë kompania për një të ardhme afatshkurtër, thashethemet fillojnë me atë që mund të shohim. Analisti l0vetodream ka deklaruar se iMac i ardhshëm dhe i përfolur që do të nisë do të jetë kompjuteri më i madhi që kemi parë deri më tani. Më i madh se modeli aktual ekzistues 27-inç.

Siç mund ta lexojmë në rishikimin e specializuar 9to5Mac, analisti l0vetodream përmes llogarisë suaj të rrjetit social Twitter ka deklaruar se Apple është gati të nisë iMac të ri me Apple Silicon në botë. Lajmi i madh është se ky kompjuter i ri do të ketë ekranin më të madh ndonjëherë. Do të jetë më i madh se 27 inçët ekzistues. Madje spekulohet se zoom deri në 32 inç. Ne tashmë e dimë që Apple aktualisht shet iMac në dy madhësi: një model 21,5 inç dhe një model 27 inç.

Thashethemet në lidhje me iMac të ri paralajmërojnë se ai do të ketë një ridizajnim rrënjësor, si Dizajni aktual industrial i iMac daton pothuajse tetë vjet me korniza ekrani jashtëzakonisht të mëdha dhe një shasi të pjerrët. Pritet të ketë estetikën e iPad Pro 2018 me korniza të reduktuara dhe anët më të sheshta. Në janar, Bloomberg tha se iMac do të duket e ngjashme me Pro Display XDR.

Shtë e qartë se duhet të shohim një iMac i ri me Apple Silicon së shpejti. Më shumë veçanërisht pasi kompania amerikane ka vendosur kujto iMac Pro nga tregu. Kështu, duke përmbushur kërkesat e Tim Cook për të siguruar që të gjithë kompjuterët Apple tashmë kanë çipin e ri të kompanisë.

Tani, ne nuk e dimë nëse thashethemet dhe parashikimet e l0vetodream do të përmbushen. Vetëm koha do të na tregojë nëse supozimet tuaja janë të vërteta. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.