Çfarë ka të re në OS X Yosemite 10.10 DP6

OSX-Josemite

Risitë e OS X Yosemite DP6 janë… disa, të vogla por disa.

Këtë herë Apple zbaton lajme në lidhje me Ndërfaqja grafike OS X Yosemite dhe gjithashtu shtoni sfonde të reja që mund t'i shkarkoni direkt nga kjo një hyrje tjetër për t'i treguar ato në Mac ose PC tuaj. Ndër risitë që Apple i shton Zhvilluesit Preview 6 lëshuar dje Ne mund të nxjerrim në pah disa që ishin parë më parë dhe Apple i eliminoi ato, të tilla si mundësia e aktivizimit të funksionit "Mos shqetëso" nga qendra e njoftimit dhe risitë estetike të tilla si transparencat për sfondin e Panelit që ne kujtojmë se mund të jenë aktivizohet ose çaktivizohet në kapriçon tonë.

Por ecim sipas pjesëve, gjëja e parë që theksojmë në lidhje me këtë version të ri është përmbysja e Apple në drejtim të eliminimit në PD të mëparshme të opsionit të aktivizoni ose çaktivizoni 'Mos shqetëso' nga qendra e njoftimeve. Apple e shton përsëri në këtë version dhe shpresojmë që të qëndrojë.

Një tjetër ndryshim i dizajnit është për ikonat në menu Preferencat e sistemitIkona e aplikacioneve të postës dhe ato të Preferencat e Safarit. Këto janë disa nga ndryshimet e vogla vizuale krahasuar me versionin e mëparshëm të OS X Yosemite dhe megjithëse nuk janë shumë të mëdha, ato janë domethënëse për versionet e ardhshme për të parë nëse qëndrojnë apo jo. Ne gjithashtu mund të shohim ndryshimet në transparenca të shkëlqimit HUD dhe lart, si dhe për vëllimin, tani duket se nuk janë aq transparente sa në versionin e mëparshëm. Një tjetër risi është opsioni që shfaqet në fillim të instalimit të PD 6 me dritaren e Përdorimi dhe diagnostikimi. Më në fund, mund të shihni ndryshime në ikonën e ngarkimit (baterisë) për MacBook.

Këto ndryshime janë relativisht të vogla, por tregojnë vendosmërinë e Apple për të mos humbur detaji më i vogël në të ardhmen tuaj OS X Yosemite.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Sebas dijo

  Tani nuk lëshon asnjë tingull kur e zvogëloni ose ulni volumin

 2.   Mjekësi shpirtërore dijo

  Përshëndetje, ju bëj një pyetje: që kur kam instaluar Yosemite kam pasur 2 probleme në lidhje me imazhet: e para është që çdo herë që ndez makinën, sistemi ndryshon sfondin që kisha instaluar më parë dhe zëvendëson sfondin zyrtar të Josemite ose një sfond blu. Nuk e kuptoj pse ndodh kjo ..
  Dhe problemi i dytë që kam vërejtur që nga instalimi i Yosemite është se kur lidh iphone tim me makinën, iphoto më tregon të gjitha fotot kopjuese të iphone. Nëse e shkëput dhe e lidh përsëri, problemi është zgjidhur ... por nuk duhet të funksionojë kështu ...