Lajmet për njësitë e para të iPhone të ri fillojnë të mbërrijnë

iPhone-7-zi-3

Edhe pse ende nuk kemi ndonjë lajm për arritjet e iPhone 7, nëse është i vërtetë që tashmë kanë filluar të dorëzojnë njësitë e para të kërkuara nga faqja e internetit e Apple i modelit me një ekran më të madh, iPhone 7 Plus.

Pas një faze thelbësore dhe agonizuese të shprehur, të zhvilluar të Premten e kaluar dhe bazuar në përgatitjen e dërgesave të valët e para të anijeve të reja të kompanisëKëta tani janë gati për të arritur tek klientët e parë që kanë bërë rezervimet e para.

ardhjet e para Top

Këto janë tashmë në rrugën e tyre, siç raportohet nga burimi MacRumors, që nga e diela e kaluar. Akoma nuk kemi asnjë lajm zyrtar në mbërritjet e iPhone 7, modeli më i vogël i të dyve, por ata që kanë zgjedhur opsionin iPhone 7 Plus, fillojnë të mburren se i kanë në zotërim të tyre, nga rrjetet sociale, ose në rishikimet e YouTube duke përdorur dhe teste të ndryshme të modeleve të reja , etj, ...

Se nëse, për momentin, arritjet janë vendosur vetëm në Shtetet e Bashkuara. Dhe për një pakicë të vogël. Apple është aktivizuar në versionin në internet të faqes së saj të vendit në Amerikën e Veriut, një mundësi ku mund të gjurmoni porosinë tuaj sipas referencës që Apple i dha klientit kur bëni blerjen në internet.

 

ardhjet e para

Kjo valë e parë e dërgesave Scheduledshtë planifikuar që të arrijë klientët të Premten e ardhshme, 16 Shtator. Sidoqoftë, disa me fat do të marrin duart e tyre në iPhone të zgjedhura para shumicës dërrmuese prej nesh.

Le të kujtojmë se kësaj here vende si Spanja nëse ato janë përfshirë në dërgesën e parë, gjë që nuk ndodhi më parë, ku duhet të prisnim në mes të tetorit për të kapur pajisjen e re të zhvilluar nga djemtë nga Cupertino.

Ju mund ta lexoni deklaratën origjinale për shtyp në faqen e MacRumors.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.