Mirupafshim Office 365 2016, beta publike Big Sur dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Gushti dhe nxehtësia janë këtu. Ne e fillojmë muajin në fundjavë dhe kjo është gjithmonë e mirë, kështu që tani do të shohim lajmet më të spikatura nga bota Apple gjatë javës së parë të këtij muaji. Pra, si për ata që janë me pushime ashtu edhe për ata që janë duke punuar, ne rekomandojmë të relaksoheni sot të Dielën dhe të shijoni Lajmet kryesore të kësaj jave mbi Unë jam nga Mac.

Ne nuk mund ta fillojmë këtë përmbledhje të lajmeve më të spikatur të javës pa folur për ato fundi i mbështetjes për Office 365 2016 për Mac. Pra, nëse jeni përdorues i kësaj suite Office, është më mirë të mendoni për rinovimin. Isshtë e vërtetë që do të funksionojë njësoj, por nuk do të ketë mbështetje zyrtare për Mac kështu që është më mirë të qëndroni larg tij për të shmangur problemet e sigurisë.

iMac

Lajmi në vijim është i qartë se i referohet lançimi i iMac të ri 27 inç nga Apple. Modele 27 inç dhe iMac Pro u azhurnuan këtë javë pas një serie të thashetheme këmbëngulëse që paralajmëruan ardhjen e tyre.

Ne vazhdojmë me momentet kryesore të javës dhe në këtë rast lajmet për zëvendësimin e Phil Schiller si nënkryetar i lartë i Apple. Akuza tani është në duart e Greg Joswiak.

Për të përfunduar këtë përmbledhje të vogël, ju lëmë me lajmet e mira të ardhja e beta publike të macOS 11 Big Sur. Po, deri më sot të gjitha versionet ishin për zhvilluesit dhe tani kompania Cupertino fillon versionet publike beta në mënyrë që Çdo përdorues mund të ketë qasje në versionin e ri dhe ta instalojë atë në Mac.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.