LEGO Marvel Super Heroes 2 tani është në dispozicion për blerje

Më në fund dhe pas pak më shumë se 15 ditësh që nga njoftimi zyrtar i mbërritjes së lojës së re në Mac LEGO Marvel Super Heroes 2Feral Interactive njoftoi disponueshmërinë e tij për të gjithë përdoruesit disa orë më parë.

Shtë një titull i pritur nga dashamirët e kësaj sage të lojës video LEGO dhe në këtë rast me të vërtetë nuk zgjati shumë ndërmjet prezantimit zyrtar dhe lansimit. Gjëja e mirë për këto lojëra LEGO është se ato janë për të gjithë familjen dhe sigurisht që do të kalojmë shumë mirë në këtë episod i ri sapo u lansua për Mac.

Lojtarët do të përballen Kang Pushtuesi në një betejë epike nëpër Kronopolis, nga Egjipti i lashtë dhe Perëndimi i egër në Sakaar dhe New York në 2099. Gjatë rrugës, lojtarët do të jenë në gjendje të marrin kontrollin e një morie personazhesh ikonë, nga Cowboy Captain America e së kaluarës tek Spider-Man 2099 e së ardhmes, së bashku me Thor, Hulk, Guardians of the Galaxy, Black Panther, Captain Marvel, Doctor Strange, Green Goblin dhe dhjetëra superheronj dhe supervilina të tjerë të Marvel.

Loja është në përputhje me Mac-et e mëposhtëm. Për të kontrolluar modelin e Mac tuaj dhe datën kur është lëshuar, zgjidhni About This Mac nga menyja Apple në shiritin tuaj të menusë:

◦ Të gjitha 13 ”Retina MacBook Pro të lëshuara që nga viti 2016
◦ Të gjitha 15 ”Retina MacBook Pro të lëshuara që nga mesi i vitit 2012
◦ Të gjithë Pro 15 ”Macbook Pro të lëshuar që nga Mesi i vitit 2012 me një kartë grafike 1 GB ose më mirë
◦ Të gjitha iMac-të 21,5 ”të lëshuara që nga fundi i vitit 2013 me një procesor i1.8 3GHz ose më mirë
◦ Të gjithë iMac / iMac Pro 27 ”të lëshuar që nga fundi i vitit 2013 (mbështeten gjithashtu modelet e fundit të 2012 me karta grafike Nvidia 675 ose Nvidia 680.)
◦ Të gjithë Mac Pro të lëshuar që nga fundi i vitit 2013

Loja mund të drejtohet në Mac-et e mëposhtëm, megjithëse nuk përputhen vazhdimisht me standardet e kërkuara të mbështetet zyrtarisht:

◦ Të gjithë Mac Minis të lëshuar që nga fundi i vitit 2012
◦ Të gjithë Macbookët 12 ”të lëshuar që nga fillimi i vitit 2016
◦ Të gjithë 13 ”Macbook Airs të lëshuar që nga mesi i vitit 2012
◦ Të gjithë 13 ”Pro Macbook të lëshuar që nga mesi i vitit 2012
◦ Të gjitha 13 ”Retina MacBook Pro të lëshuara që nga mesi i vitit 2012
◦ Të gjitha iMac 21,5 ”të lëshuara që nga fillimi i vitit 2013

Setet LEGO janë gjithmonë një mundësi e mirë

Shumica e titujve LEGO janë argëtues, argëtues dhe bëjnë që koha të kalojë me të vërtetë shpejt, kështu që mund të themi se ato janë një mundësi shumë e mirë blerje edhe pse nuk janë lojëra të lira. Në këtë rast, loja është nisur nga faqja e internetit Feral dhe është gjithashtu e disponueshme në Mac App Store, ky i ri LEGO Marvel Super Heroes 2 ka një çmim prej 54.99 ¢ /. 34.99 / 43.99 €

LEGO® Marvel Super Heroes 2 (Lidhja e AppStore)
LEGO® Marvel Super Heronj 234,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.