Lego Marvel Super Heroes 2 Së shpejti për Mac

Këtë verë do të kemi në dispozicion lojën LEGO Marvel Super Heroes 2 e cila është padyshim vazhdimi i LEGO Marvel Super Heroes për Mac. Ashtu si në rastet e mëparshme, ai që është përgjegjës për transportimin e kësaj loje në Mac është Feral Interactive, një rregullt në të.

Kjo është një lojë e zhvilluar fillimisht nga TT Games dhe e botuar nga Warner Bros. Interactive Entertainment për konzola, ka vetëm disa ditë nga lëshimi zyrtarisht për Mac. Në këtë rast, loja do të mbërrijë përmes kanaleve zyrtare të shpërndarjes Feral dhe ndoshta në Steam, atëherë do të dalë në Mac App Store, Mac App Store.

Lego Marvel Super Heroes 2

Me një histori mbërthimi krejtësisht origjinale, LEGO. Marvel Super Heroes 2 prezanton mekanikën e re të mahnitshme të lojërave, si ajo aftësia e karakterit për të manipuluar kohën dhe mënyrën konkurruese të luftimit të superheronjve.

Lojtarët do të përballen kundër Kang The Pushtuesit në një betejë epike në të gjithë Chronopolis., nga Egjipti i lashtë dhe Perëndimi i egër në Sakaar dhe New York në 2099. Gjatë rrugës, lojtarët do të jenë në gjendje të marrin kontrollin e një morie personazhesh ikonë, nga Cowboy Captain America e së kaluarës tek Spider-Man 2099 e së ardhmes, së bashku me Thor, Hulk, Guardians of the Galaxy, Black Panther, Captain Marvel, Doctor Strange, Green Goblin dhe dhjetëra superheronj dhe supervilina të tjerë të Marvel.

Këto janë disa nga Karakteristikat kryesore të kësaj loje:

 • Chronopolis Open World: Eksploroni 18 vende të ndryshme të Marvel në kohë dhe hapësirë, të gjitha këto vijnë së bashku për të formuar një botë të madhe dhe të pabesueshme Chronopolis Open Hub.
 • Histori Origjinale: Zgjedhja e duhur aty ku u ndal LEGO Marvel Super Heroes, ky vazhdim i ri përmban një linjë historie krejt origjinale dhe të degëzuar.
 • Aboutshtë koha: Mekaniku i manipulimit i New Time lejon personazhe specifikë të lëvizin kohën përpara ose prapa për të ndryshuar gjendjen e artikujve të lojës, për të ndihmuar lojtarët të përparojnë përmes një niveli ose të lejojnë zbulimin e sekreteve.
 • Super Heronj Iconic dhe Super Villains: Një listë e larmishme me mbi 300 karaktere nga i gjithë Universi Marvel.
 • Multiplayer Screen Split Screen Four Player: Mënyra betejë Super Hero me katër lojtarë konkurrues dhe bashkëpunues për miqtë dhe familjen për të luajtur së bashku ose kundër njëri-tjetrit në një seri sfidash dhe fushash beteje me temë.

Data zyrtare e fillimit si dhe çmimi i saj nuk janë komunikuar zyrtarisht, kështu që do të jetë koha të vazhdojmë të presim disa ditë derisa të konfirmohet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.